11ος Όμιλος: Άνετη πρόκριση για Τότεναμ

Η Τότεναμ βρίσκεται ήδη στους «32» του Europa League μετά τη νίκη της με 2-1 επί της Σερίφ – Σπουδαία νίκη για Ανζί.

Το απόλυτο έκανε η Τότεναμ στα πρώτα της τέσσερα παιχνίδια του ομίλου επικρατώντας 2-1 της Σερίφ για να κλείσει εισιτήριο για την επόμενη φάση. Στο 60’ ο Λαμέλα άνοιξε το σκορ, με τον Ντεφό στο 67’ να κάνει το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι απλά μείωσαν με τέρμα του Καντού στο 72’.

ΤΟΤΕΝΑΜ: Φρίντελ, Γουόλκερ, Καμπούλ, Βερτόνγκεν, Νόουτον, Καπουέ, Σίγκουρντσον (69'Κέιν), Έρικσεν (81'Χόλτμπι), Λαμέλα, Ντεφόε, Ντεμπελέ.
ΣΕΡΙΦ: Τόμιτς, Μετούα, Παγιέ, Σάμαρτζιτς, Ρικαρντίνιο, Μπαλιμά, Καντού (73'Πασένκο), Μογιάλ (61'Φουρντούι), Στανόγεβιτς, Λουβανόρ (88'Ζουλιάμ), Ίσα.

Διπλό πρόκρισης

Σπουδαίας σημασίας νίκη κατάφερε να πάρει η Ανζί που πέρασε νικηφόρα 1-0 από τη Νορβηγία και την έδρα της Τρόμσο. Το παιχνίδι κυλούσε προς το 0-0, ωστόσο στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μκρτσιάν πέτυχε το μοναδικό γκολ του παιχνιδιού για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του.

ΤΡΟΜΣΟ: Σάλμαν, Φογιούτ, Άντονσεν, Ντράγκε (60'Μπέντινκσεν), Τζόνσεν, Πρίτχαρντ, Φράντσεν, Ζάκαρι (66'Μόλντσκρεντ), Χέλμκε,Νίστρεμ, Εσπέγιορντ (78'Γιόχανσον).
ΑΝΖΙ: Πομαζάν, Ανγκμπά, Γκριγκαλάβα, Επουρεάνου, Ντεμίντοφ, Έβερτον, Ζουσιλέι, Γκατάγκοφ (80'Σεντέροφ), Μκρτσιάν, Ράζακ (77'Σομπόλεφ), Σολομάτιν (57'Αχμέντοφ).

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Ντόρτμουντ – Παρί Σεν Ζερμέν και Euroleague
NBA: Ο Μάξεϊ «ντύθηκε» Ρέτζι Μίλερ κι οι Σίξερς απέφυγαν τον αποκλεισμό – Προβάδισμα για Καβαλίερς
NBA: «Ζωντανοί» οι Μπακς! Μείωσαν σε 2-3 χωρίς Αντετοκούνμπο και Λίλαρντ
Champions League: Φαβορί η Παρί Σεν Ζερμέν, ονειρεύεται η Ντόρτμουντ – Η ώρα και το κανάλι