Σοκ για Σουόνσι, 1-1 με Κούμπαν (videos)

Μία ανάσα από την πρόκριση στους «32» του Europa League βρέθηκε η Σουόνσι, ωστόσο ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις σε 1-1 από την Κούμπαν.

Την ευκαιρία να «κλείσει» εισιτήριο για τους «32» του Europa League έχασε η Σουόνσι η οποία κρατούσε το προβάδισμα απέναντι στην Κούμπαν σχεδόν σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης για να ισοφαριστεί για το τελικό 1-1 στο τέλος.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά και αφού ο Τζιμπρίλ Σισέ έχασε σημαντική ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ, στο 9’ ο Μπονί με πλασέ από κοντά, άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Από το 76’ και μετά οι γηπεδούχοι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Σαντάο.

Αυτό δεν τους πτόησε όμως, καθώς στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση με τέρμα του Μπαλντέ για να πάρουν ακόμα ένα βαθμό στη διοργάνωση.

ΚΟΥΜΠΑΝ: Μπελένοφ, Σαντάο, Ντίλμπερτ, Κοζλόφ, Μελγκαρέγιο (74’ Μπαλντέ), Μπουγκάεφ, Τλίσοφ (60’ Φίντλερ), Καμπορέ, Ποπόφ, Κουμπούλοφ (66’ Ιγκνάτιεφ), Σισέ.
ΣΟΥΟΝΣΙ: Βορμ, Αμάτ, Γουίλιαμς, Τιεντάλι, Ντέιβις, Ντε Γκούζμαν, Κάνιας, Ποθουέλο, Μπονί (71’ Βάσκεθ), Ντάιερ (62’ Ράνγκελ), Λαμά (61’ Ράουτλετζ).