Πρώτο βήμα από ΑΠΟΕΛ

Μεγάλη εμφάνιση έκανε ο ΑΠΟΕΛ στο Βέλγιο όπου απέσπασε την ισοπαλία με 1-1 από τη Ζούλτε Βάρεγκεμ παίρνοντας προβάδισμα πρόκρισης.

Το πρώτο βήμα για να βρεθεί στους ομίλους του Europa League έκανε ο ΑΠΟΕΛ. Οι πρωταθλητές Κύπρου φιλοξενήθηκαν από τη Ζούλτε Βάρεγκεμ στο Βέλγιο για να αποσπάσει την ισοπαλία με 1-1 και πλέον να αναζητά είτε τη νίκη είτε την ισοπαλία χωρίς τέρματα στον επαναληπτικό για την πρόκριση.

Στο 21΄ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με κοντινό πλασέ του Μαλαντά. Η απάντηση από τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 61’ με τον Βινίσιους να έχει δοκάρι. Η ισοφάριση, ήρθε στο 88’ από εντυπωσιακό σουτ του Αλεξάνδρου.

ΖΟΥΛΤΕ ΒΑΡΕΓΚΕΜ: Μποσούτ, Ντε Φάου, Ντούμπλους, Μαλαντά, Νταενέ, Φέρμπουμ, Κόντε, Νάσενς Σκούλασον, Αζάρ (74' Τραϊκόφσκι), Λεγέ.
ΑΠΟΕΛ: Πάρντο, Σέρτζιο, Αμορίν, Ολιβέιρα, Ντα Σίλβα, Χαραλαμπίδης (79' Αλεξάνδρου), Μοράις, Βινίσιους, Γκόμες (60' Μπενασούρ), Αλωνεύτης, Σέρινταν (73' Μπούντιμιρ).

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»