Προβάδισμα για Μπέτις (videos)

Τη νίκη με 2-1 πανηγύρισε στην Τσεχία η Μπέτις επικρατώντας της Γιάμπλονετς για τα play-off του Europa League.

Το πρώτο της βήμα για την πρόκριση στους ομίλους του Europa League έκανε η Μπέτις η οποία επιβλήθηκε 2-1 της Γιάμπλονετς εκτός έδρας. Μόλις στο 21’ ο Μολίνα άνοιξε το σκορ για τους «βερδιμπλάνκος».

Η ισοφάριση από τους γηπεδούχους ήρθε στο 43’ από τον Κόπιτς, ωστόσο στο 85’ ο Σεντρίκ έκανε το 2-1 για τους Ισπανούς που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΓΙΑΜΠΛΟΝΕΤΣ: Σπιτ, Κισέλα, Νόβακ, Μπένες, Βάνεκ, Σίζεκ (74’ Τρέσνακ), Ελίας, Λούτσκα, Χούμπνικ, Πίτακ (89’ Βόσαχλικ), Κόπιτς (84΄ Γιαμπλόνσκι).
ΜΠΕΤΙΣ: Σάρα, Παουλάο, Περκίς, Στάινχοφερ, Βερντού, Νόσα, Σεντρίκ, Νάτσο, Βαντίγιο (67’ Χούλι), Τσάβι Τόρες (70’ Ματίγια), Μολίνα (80’ Χουάν Κάρλος).

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»