«Ιδρωσε» η Λίβερπουλ (video)

To γκολ του Λουίς Σουάρες στο 88ο λεπτό «λύτρωσε» τη Λίβερπουλ, χαρίζοντάς της την πρόκριση στους ομίλους του Europa League πολύ πιο δύσκολα απ’ όσο φανταζόταν όταν κέρδιζε τη Χαρτς με 1-0 στον πρώτο αγώνα στη Σκωτία.

Το παιχνίδι στο Ανφιλντ ήταν ισόπαλο χωρίς τέρματα μέχρι το 84ο λεπτό όταν ο Τέμπλετον άνοιξε το σκορ δίνοντας προβάδισμα στη Χαρτς και «ισοφαρίζοντας» το σκορ του πρώτου αγώνα. Οι «κόκκινοι» δεν καρδιοχτύπησαν παρά μόνο 4 λεπτά μέχρι να ισοφαρίσουν με τον Σουάρες, ωστόσο έπαιξαν με την… ψυχή στο στόμα στα υπόλοιπα λεπτά μέχρι τη λήξη του αγώνα που τους χάρισε την αγχωτική πρόκριση.

Λίβερπουλ: Ρέινα, Κάραγκερ, Σκρτελ, Κέλι, Ντάουνινγκ, Τζέραρντ, Άλεν, Χέντερσον, Σέλβι, Σουάρες, Μόργκαν (62′ Στέρλινγκ).

Χαρτς: ΜακΝτόναλντ, Γκρέιντζερ, ΜακΓκόουαν, Μπαρ, Γουέμπστερ, Ζαλιούσκας, Πάτερσον, Τέμπλετον, Τάουιλ, Σάτον (66’ Ντράιβερ), Νοβικόβας (75’ Κάρικ).

Ε όχι και να χάσεις το μάτι σου για ένα πήδημα!
Μπαλοτέλι και… ζουρλομανδύας στην φωτογράφιση του ΠΑΟΚ! (video)
Παναθηναϊκός: Επαφές με Αλαφούζο για 300.000 ευρώ
Δόξα Δράμας: Αυτός είναι ο νέος μεγαλομέτοχος της ομάδας! (photos)