Ατύ«Χ»ησε η Μέταλιστ! (video)

Φαίνεται η εντός έδρας ήττα από τον Ολυμπιακό αποσυντόνισε τη Μέταλιστ, αφού ήρθε ισόπαλη 1-1 με τη Μέταλουργκ για το πρωτάθλημα Ουκρανίας.

Στην τρίτη θέση της βαθμολογίας έμεινε η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους «16» του Europa League, μένοντας έτσι 4 πόντους μακριά από την κορυφή.

Η ομάδα του Μίρον Μάρκεβιτς αντιμετώπιζε την Μέταλουργκ στο Ντόνετσκ, δυσκολεύτηκε πολύ και τελικά έφυγε με έναν πόντο στις... αποσκευές.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 36', όταν ο Μόροζιουκ εκτέλεσε αριστοτεχνικά το φάουλ και νίκησε τον Ντισλιένκοβιτς.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, η Μέταλιστ έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Μετά από κόρνερ, ο Γκουέγ πήρε την κεφαλιά, οι αμυντικοί έσωσαν πάνω στη γραμμή, όμως ο Ντέβιτς έσπρωξε από κοντά τη μπάλα στα δίχτυα.

Παρά τις ευκαιρίες των φιλοξενούμενων στο δεύτερο ημίχρονο, δεν άλλαξε κάτι, και το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

Μέταλιστ (Μίρον Μάρκεβιτς): Ντισλιένκοβιτς, Βιγιάγρα, Τορσιλιέρι, Πάπα Γκουέγ, Πσενίτσνιχ, Τόρες (65' Μπλάνκο), Σόσα (75' Μάρλος), Κλέιτον Ζαβιέρ, Βαλιάεβ, Τάισον, Ντέβιτς (90+2' Μπερεζόβτσουκ).

Survivor: Τι ψιθύρισε στο αυτί του Βασάλου η Βαλαβάνη;
Το πρόγραμμα των τελικών της Α1 μπάσκετ
Μαθιουλάκης: «Δεν θα γίνουμε υποκατάστημα κανενός»
Πυρά Ντέμη για τη βία στα γήπεδα
Τρομοκρατικό χτύπημα κατά Παπαδήμου - Τι έγραφε ο παγιδευμένος φάκελος
Τρομοκρατική επίθεση κατά Παπαδήμου - Φόβοι της ΕΛ.ΑΣ και για άλλους «παγιδευμένους» φακέλους