3ος Όμιλος: Κορυφή για Αϊντχόφεν

Το δύο στα δύο έκανε η Αϊντχόφεν επικρατώντας με 3-1 της Ραπίντ Βουκουρεστίου. Νίκη – βάλσαμο για Λέγκια Βαρσοβίας απέναντι στην Χάποελ Τελ Αβίβ.

Στην πρώτη θέση του 3ου ομίλου βρίσκεται η Αϊντχόφεν η οποία έκανε την ανατροπή απέναντι στην Ραπίντ Βουκουρεστίου και επικράτησε με 3-1. Οι Ρουμάνοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με τέρμα του Αλέξα στο 28’.

Από εκεί και πέρα οι Ολλανδοί κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση. Ο Μπούμα ισοφάρισε στο 43’, με τα άλλα δύο τέρματα να μπαίνουν στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Ο Τόιβονεν στο 89’ έκανε το 2-1 με κεφαλιά, με τον Ματάβς να κάνει το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις.

Στο άλλο παιχνίδι όπου υπήρχαν πολλές ανατροπές η Λέγκια Βαρσοβίας κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-2 απέναντι στην Χάποελ Τελ Αβίβ. Οι Ισραηλινοί μπήκαν μπροστά στο σκορ με τέρμα του Ταμούζ στο 34’, με τους γηπεδούχους σε ένα πεντάλεπτο να ανατρέπουν την κατάσταση.

Ο Λουμπόγια ισοφάρισε στο 67’, με τον Κομορόφσκι με πέναλτι στο 72’ να ανατρέπει το σκορ. Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο ισοφάρισαν άμεσα (74’) με τον Λάλα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 89’ με τέρμα του Ράντοβιτς.