Euro 2020: Τρομερή Ιταλία στο ημίχρονο - Μπήκε στο ματς το Βέλγιο - Όλα τα γκολ (videos)

Euro 2020: Απίστευτο ματς γίνεται στο πρώτο ημίχρονο του δεύτερου προημιτελικού μεταξύ του Βελγίου και της Ιταλίας.

Οι δύο ομάδες αναμετρώνται στην Arena του Μονάχου της Γερμανίας, με το νικητή να αντιμετωπίζει την Ισπανία στα ημιτελικά του Λονδίνου. Μάλιστα, στο πρώτο ημίχρονο, η Ιταλία έδειξε να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο.

Η «σκουάντρα ατζούρα» προηγήθηκε στο 31’ με το τέρμα του Νικολό Μπαρέλα, ο οποίος πήρε τη μπάλα μέσα στην περιοχή, έκανε ωραία ενέργεια και με πλασέ από πλάγια θέση, νίκησε τον Κουρτουά, για το 1-0 της Ιταλίας.

Ωστόσο, λίγα λεπτά αργότερα, στο 44’ ο Ινσίνιε σημείωσε ένα πανέμορφο τέρμα. Ο άσος της Νάπολι πήρε την μπάλα στο ύψος του κέντρου, έκανε την κούρσα προς την αντίπαλη περιοχή, πέρασε τον Τίελμανς, βρέθηκε έξω από την περιοχή των «Κόκκινων Διαβόλων» και με τρομερό σουτ, έγραψε το 2-0.

Πάντως, λίγο πριν το ημίχρονο, το Βέλγιο μπήκε και πάλι στην διεκδίκηση του αγώνα, καθώς στις καθυστερήσεις, ο Ντι Λορένζο έσπρωξε τον Ντοκού μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι και ο Λουκάκου από τα 11… βήματα μείωσε 2-1.