Euro 2020: Απίστευτη επέμβαση του Πίκφορντ (video)

Euro 2020: Ο τερματοφύλακας της Αγγλίας «απογειώθηκε» σε απειλή από τον Χάβερτζ.

Με τον τρόπο που ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στο ντέρμπι της Αγγλίας με την Γερμανία για τους «16» του Euro 2020 στο «Γουέμπλεϊ», ήτοι με μία σπουδαία ευκαιρία.

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους, ο Χάρι Κέιν έχασε τρομερή ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάνε χωρίς σκορ (0-0) στα αποδυτήρια.

Αμέσως μετά την επιστροφή για το δεύτερο ημίχρονο, η Γερμανία ήταν αυτή που έχασε τρομερή ευκαιρία να σκοράρει. Ήταν το 48ο λεπτό, όταν ο Χάβερτζ έπιασε το σουτ από το ύψος της περιοχής, αλλά ο Πίκφορντ με τρομερή επέμβαση έδιωξε σε κόρνερ.

Διαβάστε όλες τις ειδήσεις του Euro 2020

Διαβάστε όλη την επικαιρότητα στο Onsports

Δείτε…

Παναθηναϊκός AKTOR, Αταμάν: «Πάμε βήμα βήμα - Να κερδίσουμε το πρώτο ματς»
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (29/04) - «Ροντέο» το πρωτάθλημα
Παναθηναϊκός AKTOR, Βιλντόζα: «Πάμε στο Βελιγράδι να κερδίσουμε»
Παναθηναϊκός AKTOR: Φεύγει για Βελιγράδι με τελικό... προορισμό το Βερολίνο!