Euro 2020: «Χτύπησε» ξανά ο Σφιντέρσκι - Γλίτωσε την Πολωνία (video+photos)

Ο Κάρολ Σφιντέρσκι σκόραρε ξανά για την Πολωνία δίνοντας την ισοπαλία (2-2) σε φιλικό με την Ισλανδία λίγες ημέρες πριν την πρεμιέρα του Euro 2020

Λίγες ημέρες πριν την έναρξη του Euro 2020 η Πολωνία με τον Κάρολ Σφιντέρσκι να χτυπάει στο φινάλε παραχώρησε ισοπαλία (2-2) με την Ισλανδία.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο επιθετικός του ΠΑΟΚ, ο οποίος εκμεταλλεύεται τις απουσίες των Πιοντέκ και Μίλικ και παίρνει χρόνο συμμετοχής τόσο στα φιλικά ενώ αναμένεται να έχει πολύ ενεργό ρόλο και στα τελικά του Euro 2020.

Συγκεκριμένα ο Σφιντέρσκι πέρασε αλλαγή στο 81ο λεπτό του αγώνα στην θέση του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι και στο 88ο λεπτό έκανε το 2-2 για την ομάδα του.

Η Ισλανδία προηγήθηκε στο 24ο λεπτό με δράστη τον Γκούντμουντσον για να έρθει ο Ζιελίνσκι στο 34΄να κάνει το 1-1. Ο Μπιάρνασον έδωσε ξανά προβάδισμα στους Ισλανδούς στο 47ο λεπτό για να χτυπήσει στο 88΄ο Σφιντέρσκι για το τελικό 2-2.

Παναθηναϊκός AKTOR: Για «σκούπα» στη Θεσσαλονίκη με το μυαλό στο Final Four
NBA: Οι Πέισερς νίκησαν τους Νικς κι έστειλαν τη σειρά στο Game 7 – Δείτε τα highlights