Euro 2020: Στο μηδέν Ισπανία-Πορτογαλία, ήττα για Φιλανδία (Video+Photos)

Euro: Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε το σημαντικό φιλικό ανάμεσα σε Ισπανία και Πορτογαλία-Ήττα για τους Φιλανδούς απ’ την Εσθονία.

Συνεχίζονται τα φιλικά τεστ των ομάδων που θα πάρουν μέρος στο Euro και ολοκληρώνουν την προετοιμασία τους για το μεγάλο ραντεβού! Το σπουδαιότερο της βραδιάς, σαφώς και ήταν αυτό του «Γουάντα Μετροπολιτάνο». Στο γήπεδο της Ατλέτικο Μαδρίτης η Ισπανία φιλοξένησε την Πορτογαλία.

Οι δύο ομάδες της Ιβηρικής δεν έθελξαν με την απόδοσή τους. Το ματς κινήθηκε περισσότερο στη φιλοσοφία της ομάδας του Φερνάντο Σάντος κι έτσι ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα (0-0). Το πλέον αξιοσημείωτο της βραδιάς, ήταν η συμμετοχή του Λαπόρτ στην ενδεκάδα των Ισπανών, για πρώτη φορά μετά την απόφασή του να αφήσει την Γαλλία και να αγωνιστεί με τη «φούρια ρόχα»!

Η Φιλανδία έπαιξε με την Εσθονία και ηττήθηκε 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης ήταν αυτογκόλ. Ο Σάπινεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του στο 56’ και έκρινε το αποτέλεσμα.

Τα Σκόπια, απ’ την άλλη, είχαν εύκολο έργο κόντρα στο Καζακστάν. Ο Αλιόσκι στο 35’ έκανε το 1-0 με πέναλτι, ενώ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα λόγω αποβολής του Μουζίκοφ. Τρικόφσκι (57’), Ριστόφσκι (73’), Τσουρλίνοφ (76’), διαμόρφωσαν το τελικό 4-0 για τους Σκοπιανούς.

Champions League: Ο Βινίσιους κράτησε όρθια τη Ρεάλ στο Μόναχο!
Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 80-82 (71-71 κ.α.): Ο Πάρκερ τον… ξέρανε στην εκπνοή
Το ιστιοφόρο Pytheas, το οποίο συνοδεύει την ολυμπιακή φλόγα, έφτασε στην Κάτω Ιταλία
Λέστερ: Δεν σκέφτεται να σταματήσει ο Βάρντι