Προκριματικά Euro 2016: Σοκ στη Γερμανία, λυτρωτής ο Ρονάλντο (videos)

Η Γερμανία είδε την Ιρλανδία να της παίρνει τον βαθμό στις καθυστερήσεις (1-1), την ώρα που ο Κριστιάνο Ρονάλντο χάρισε τη νίκη (1-0) στην Πορτογαλία μέσα στη Δανία, την ίδια χρονική στιγμή.

Εκπλήξεις και άσχημα γεγονότα στα αποψινά ματς των προκριματικών για το Euro 2016. Στη Σερβία έγινε χαμός και μετά τα επεισόδια μεταξύ των ποδοσφαιριστών γηπεδούχων και Αλβανίας, στο… κόλπο μπήκε κι ο κόσμος με αποτέλεσμα την οριστική διακοπή του αγώνα!

Από εκεί και πέρα, η Παγκόσμια Πρωταθλήτρια Γερμανία είδε την Ιρλανδία να φεύγει από το «σπίτι» της με βαθμό, αφού οι φιλοξενούμενοι διαμόρφωσαν το τελικό 1-1 στις καθυστερήσεις. Στο ίδιο χρονικό σημείο, ο Κριστιάνο Ρονάλντο, έδωσε στην Πορτογαλία τη νίκη (1-0) μέσα στη Δανία, στο επίσημο ντεμπούτο του Φερνάντο Σάντος στον πάγκο της.

Για τον όμιλο της Ελλάδας, η Ουγγαρία δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε 1-0 στην έδρα των Νησιών Φαρόε. Την ίδια ώρα, η Ρουμανία έκανε… βόλτα στο Ελσίνκι και νίκησε 2-0 τη Φινλανδία. Τέλος, ματσάρα έγινε στην Πολωνία όπου οι γηπεδούχοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι (2-2) με τη Σκωτία, ενώ η Ελβετία νίκησε εύκολα 4-0 το Σαν Μαρίνο.