Κροατία – Αζερμπαϊτζάν 6-0 (video)

Εξαιρετική εμφάνιση έκανε η Κροατία που έπιασε κορυφή μετά τη νίκη της με 6-0 απέναντι στο Αζερμπαϊτζάν.

Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν αντιμετώπισε η Κροατία στην εντός έδρας αναμέτρησή της απέναντι στο αδύναμο Αζερμπαϊτζάν. Κάτι που φάνηκε και στον αγωνιστικό χώρο με τους Κροάτες να φτάνουν στην άνετη νίκη με το βαρύ 6-0.

Μόλις στο 11’ ο Κράμαρικ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους για να αναλάβει δράση από εκεί και πέρα ο Πέρισιτς. Ο Κροάτης διεθνής στο 34’ έκανε το 2-0 για να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 4-0 στο 45’.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Μπρόζοβιτς έκανε το 4-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε με τους γηπεδούχους να φτάνουν σε ακόμα δύο τέρματα.

Αρχικά ο Μόντριτς στο 56’ με πέναλτι έκανε το 5-0 για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα το αυτογκόλ του Σαντίγκοφ στο 61’.

ΚΡΟΑΤΙΑ: Σούμπασιτς, Τσόρλουκα, Σρνα, Βίντα, Πράνιτς, Ράκιτιτς, Μόντριτς (60’ Χαλίλοβιτς), Μπρόζοβιτς, Κόβασιτς (24’ Πέρισιτς), Μάντζουκιτς, Κράμαρικ (76’ Όλιτς).
ΑΖΕΡΜΠΑΪΤΖΑΝ: Αγκάφιεφ, Καράγιεφ (30’ Ραμαζάνοφ (41’ Χουσεΐνοφ), Αλαχβερντίγιεφ (67’ Γκουλίγιεφ), Γκουσεΐνοφ, Σαντίγκοφ, Μεντβέντεφ, Ραμαλντάνοφ, Αμπντουλάγιεφ, Ναζάροφ, Αμιργκουλίεφ, Αλίγιεφ.

Κλοπ: Άνοιξε Instagram με συγκινητικό μήνυμα προς τον κόσμο της Λίβερπουλ - «Ήταν μια ερωτική σχέση»
AEK: Η όμορφη «κιτρινόμαυρη» ιστορία του Τάσου με τη φανέλα του Σαμπανάτζοβιτς
Γκιώνης: Συγκλονιστική φωτογραφία με την ελληνική σημαία μετά την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες