Ιρλανδία - Γιβραλτάρ 7-0 (video)

Τη δεύτερή της νίκη στο πλαίσιο του τέταρτου ομίλου των προκριματικών του Euro 2016 πανηγύρισε η Ιρλανδία που διέλυσε το Γιβραλτάρ με 7-0

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ο Ρόμπι Κιν που έκανε ρεκόρ με το χατ-τρικ που πέτυχε. Διαβάστε περισσότερα για τον σούπερ σταρ των Los Angeles Galaxy εδώ.

Ο βετεράνος στράικερ άνοιξε το σκορ στο 6', στο 15' έγραψε το 2-0 και τρία λεπτά αργότερα έκανε τρία τα τέρματα του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος της χώρας του.

Οι Ιρλανδοί έριξαν τον ρυθμό τους στη συνέχεια και πάτησαν γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο για δέκα λεπτά.

Στο 46' και στο 53' σκόραρε ο Μακ Κλιν, ενώ ο γκολκίπερ Πέρεζ με αυτογκόλ είχε γράψει στο 52' το 5-0, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται από τον Χουλαχάν στο 56'.

Αξίζει να σημειωθεί ότι και στην πρεμιέρα των προκριματικών το Γιβραλτάρ είχε χάσει ξανά 7-0 από την Πολωνία.

Ιρλανδία: Φορντ, Γουόρντ (70' Μπράντι), Γουίλσον, Ο' Σι, Μακ Γκίντι, Χέντρικ, Μακ Κλιν, Μέιλερ, Γκίμπσον, Χουλαχάν (63' Ντουλέ), Κιν (63' Μαρφί)

Γιβραλτάρ: Πέρεζ, Γουάιζμαν, Τσιπολίνα, Κασκιάρο, Τσιπολίνα Ρ. (57' Σάντος), Μπαντό (46' Γουίλινγκ), Γουόκερ, Γκόσλινγκ, Πέρεζ Μπ. (60' Ρομπά), Παγιάς, Κασκιάρο