Euro 2012: Δεν χάνει την πίστη του ο Άντριους

Αισιόδοξος για την πορεία της Ιρλανδίας στα τελικά του Euro 2012 παραμένει ο Κιθ Άντριους.

Την ήττα με 3-1 γνώρισε η Ιρλανδία στην πρεμιέρα της στη διοργάνωση από την Κροατία και όπως είναι λογικό οι ελπίδες της για πρόκριση στην επόμενη φάση είναι ελάχιστες. Οι Βρετανοί χρειάζονται ένα μικρό θαύμα πλέον, καθώς πρέπει να επικρατήσουν της Ισπανίας και της Ιταλίας.

Ο μέσος της ομάδας του Τζιοβάνι Τραπατόνι μιλώντας στα Μέσα της χώρας του εμφανίστηκε αισιόδοξος: «Προφανώς και αντιμετωπίζουμε τρεις πάρα πολύ καλές ομάδες. Η Κροατία το έδειξε αυτό απέναντί μας και η Ισπανία ίσως δείξει ένα ακόμα καλύτερο πρόσωπο», είπε αρχικά για να συνεχίσει:

«Μπορούμε να παίξουμε καλύτερα από ότι αγωνιστήκαμε με την Κροατία. Πρέπει να είμαστε αισιόδοξοι και να μην επιστρέψουμε γρήγορα στο Δουβλίνο», είπε ο Κιθ Άντριους.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»