Conference League: Όαση και σκόρερ για τη Φενερμπαχτσέ ο Πέλκας (Video)

Conference League: Η Φενερμπαχτσέ παραπαίει κόντρα στη Σλάβια Πράγας, έχοντας μοναδικό διασωθέντα τον Πέλκα που σκόραρε για τους Τούρκους.

Η Σλάβια Πράγας είναι ανώτερη στο «Σουκρού Σαράτσογλου» και προηγείται στο σκορ. Η Φενερμπαχτσέ για ακόμη ένα ματς δείχνει πως είναι σε κακή κατάσταση. Ευτυχώς γι’ αυτή υπάρχει και ο Πέλκας να σώζει τα προσχήματα.

Ο Έλληνας άσος σκόραρε και πάλι, αυτή τη φορά για το Conference League. Στο 58ο λεπτό ο Πέλκας πήρε την πάσα από τα αριστερά και με ωραίο πλασεδάκι ισοφάρισε το ματς σε 1-1.

Η ομάδα του δεν τον βοήθησε και μέσα σε λίγα λεπτά δέχτηκε άλλα δύο τέρματα. Δείτε το γκολ του Δημήτρη Πέλκα:

«Ασπίδα» Μελισσανίδη σε Αλμέιδα, «καμικάζι» Κόντης: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
Παναθηναϊκός AKTOR: Για «σκούπα» στη Θεσσαλονίκη με το μυαλό στο Final Four
NBA: Οι Πέισερς νίκησαν τους Νικς κι έστειλαν τη σειρά στο Game 7 – Δείτε τα highlights