Live Chat Βιγιαρεάλ-Λίβερπουλ 2-3 (τελικό)

Βιγιαρεάλ-Λίβερπουλ: Παρακολουθήστε ζωντανά στο Onsports τον επαναληπτικό ημιτελικό του Champions League.

Το πρώτο εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό του Champions League στο Παρίσι «σφραγίζεται» απόψε. Η Βιγιαρεάλ υποδέχεται τη Λίβερπουλ στο Cerámica. Οι «κόκκινοι» έχουν σαφές προβάδισμα, μετά το 2-0 του πρώτου αγώνα στην Αγγλία, αλλά το «κίτρινο υποβρύχιο» δεν είναι μια ομάδα που μπορείς να υποτιμήσεις.

Η ισπανική ομάδα ζει το όνειρό της υπό τις οδηγίες του μάστερ των ευρωπαϊκών τροπαίων Ουνάι Έμερι και θα προσπαθήσει για το θαύμα, έχοντας τη στήριξη των οπαδών της.

Από την άλλη, η Λίβερπουλ βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και θέλει να φτάσει ως το τέρμα, την κατάκτηση του τροπαίου στο Παρίσι. Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ έχει ως στόχο την άνευ προηγουμένου κατάκτηση τεσσάρων τίτλων σε μία σεζόν. Ήδη έχει κατακτήσει το League Cup, κυνηγά τη Μάντσεστερ Σίτι στην Premier League, ενώ έχει ήδη προκριθεί στον τελικό του Κυπέλλου Αγγλίας.

Το σίγουρο είναι ότι Βιγιαρεάλ και Λίβερπουλ είναι αποφασισμένες απόψε να δώσουν μια ακόμη ποδοσφαιρική παράσταση υψηλού επιπέδου.

Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του Βιγιαρεάλ-Λίβερπουλ στο live chat του Onsports