Νέφτσι Μπακού - Ολυμπιακός: Έτσι θα παίξουν οι «ερυθρόλευκοι» στη ρεβάνς (photos)

Νέφτσι Μπακού - Ολυμπιακός: Η αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη του επαναληπτικού του β’ προκριματικού του Champions League έχει αρχίσει για τους «ερυθρόλευκους».

Το απόγευμα της Τετάρτης (28/07) ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τη Νέφτσι στο Μπακού του Αζερμπαϊτζάν με στόχο να υπερασπιστούν τη νίκη τους 1-0 στο πρώτο ματς του «Γ. Καραϊσκάκης». Ο Πέδρο Μαρτίνς αντιμετωπίζει ουκ ολίγα προβλήματα, μια και πηγαίνει στην ρεβάνς με τους Αζέρους χωρίς να μπορεί να υπολογίζει 11 ποδοσφαιριστές.

Συγκεκριμένα, ο Ολυμπιακός ταξίδεψε στο Μπακού αντιμετωπίζοντας «βουνό» προβλημάτων. Όπως είναι γνωστό, οι Γιαν Εμβιλά, Τικίνιο Σοάρες και Κώστας Φορτούνης, αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμών και είναι εκτός πριν από την πρώτη μάχη. Στις απουσίες προστέθηκε και ο Μαντί Καμαρά, ο οποίος αποβλήθηκε στο πρώτο ματς του «Γ. Καραϊσκάκης».

Σ’ αυτήν την λίστα, των απόντων θα πρέπει να προστεθεί και ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος που είχε έρθει σε επαφή με τον Γιουσέφ Ελ Αραμπί, παρά το γεγονός πως ο Μαροκινός ήταν αρνητικός στα τελευταία τεστ και μπήκε στην αποστολή. Αντίθετα, εκτός έμειναν ακόμα και οι Ανδρέας Μπουχαλάκης, Θανάσης Ανδρούτσος, Όλεγκ Ρέαμπτσιουκ, Κρίστινσον και Αγκίμπου Καμαρά με προβλήματα, αλλά και ο Μοχάμεντ Ντρέγκερ που είναι εκτός λίστας.

Το απόγευμα της Τετάρτης (28/07) στις 20:00 ο Ολυμπιακός θα… πέσει στη «μάχη» απέναντι στην Νέφτσι και οι παίκτες του Πέδρο Μαρτίνς θα αγωνιστούν με τη δεύτερη εμφάνιση της ομάδας, τη μπλε, που προορίζεται για τα εκτός έδρας ματς.

Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό