ΤΣΣΚΑ Μόσχας - ΑΕΚ: Θέλει ένα «θαύμα»

Έτοιμη να παλέψει για τις λιγοστές ελπίδες που έχει για την πρόκριση στα play offs του Champions League εμφανίζεται η Ένωση κόντρα στους Ρώσους.

Το «συγκρότημα» του Μανόλο Χιμένεθ αντιμετωπίζει το απόγευμα της Τετάρτης (2/8) στις 20:00 στην Μόσχα και η ήττα 2-0 στο πρώτο αγώνα, δεν δίνει πολλές πιθανότητες για τον «Δικέφαλο». Όμως, άπαντες στο «στρατόπεδο» της ΑΕΚ υποστηρίζουν πως θα παλέψουν μ’ όλες τους τις δυνάμεις για να μπορέσουν να πετύχουν το… θαύμα.

Πάντως, πρώτος στόχος για τους «κιτρινόμαυρους» είναι να εμφανιστούν σαφώς βελτιωμένοι, σε σχέση με την «εικόνα» που είχαν στο πρώτο ματς, του Ολυμπιακού Σταδίου, όπου παρουσίασαν προβλήματα στην αμυντική γραμμή και την ανάπτυξη. Παράλληλα, η ΑΕΚ θα επιδιώξει να πετύχει ένα γρήγορο τέρμα, προκειμένου να προκαλέσει… άγχος στους γηπεδούχους και στην συνέχεια θα επιδιώξει ένα δεύτερο τέρμα, ούτως ώστε να φέρει στα… ίσια την σειρά.

Ο τραυματίας Γκάλο, αλλά και οι Βλαχομήτρος, Γιαννούτσος και Ντούνης είναι οι παίκτες που δεν έχουν ακολουθήσει την αποστολή για τον Μανόλο Χιμένεθ, ο οποίος μπορεί να υπολογίζει στους: Ανέστη, Τσιντώτα, Μπακάκη, Τσιγκρίνσκι, Βράνιες, Τσόσιτς, Λόπες, Βινίσιους, Τζανετόπουλο, Σιμόες, Γιόχανσον, Γαλανόπουλο, Αϊντάρεβιτς, Μάνταλο, Χριστοδουλόπουλο, Ροντρίγκες, Κλωναρίδη, Τρίστασον, Γιακουμάκη, Αλμέιδα, Λιβάγια.

Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη