Ζορίστηκε, αλλά προκρίθηκε στην παράταση η Ρεάλ

Ο Ρονάλντο «καθάρισε» την Μπάγερν

Η Ρεαλ Μαδρίτης νίκησε 4-2 την Μπάγερν Μονάχου στην παράταση και προκρίθηκε την ημιτελική φάση του Champions League.

Η Μπάγερν Μονάχου πούλησε ακριβά το... τομάρι της στη Μαδρίτη. Έφτασε στα όριά της τη Ρεάλ μετά το διπλό της «βασίλισσας» στη Γερμανία (1-2), αλλά ο Κριστιάνο Ρονάλντο μαζί με τον Μαρσέλο είχαν αντίθετη γνώμη.

Οι Βαυαροί άνοιξαν το σκορ στο 51' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Λεβαντόφκσκι. Στο 76' ο Ρονάλντο ισοφάρισε, όμως, οι φιλοξενούμενοι πήγαν το ματς στην παράταση με αυτογκολ του Ράμος στο 77'.

Στον έξτρα χρόνο η Ρεάλ έκανε πάρτι. Με τον Μαρσέλο να είναι ο κορυφαίος του γηπέδου και την τραβηγμένη αποβολή του Βιδάλ από το 84' να παίζει καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα.

Στο 105' ο Ρονάλντο σκόραρε με κεφαλιά και έκανε το 2-2 για τους Μαδριλένους, με τον Πορτογάλο πάντως να είναι τουλάχιστον μισό μέτρο σε θέση οφσάιντ.

Τέσσερα αργότερα ο Μαρσέλο πέρασε τους πάντες και πρόσφερε στον Ρονάλντο το 100ο του γκολ στο Champions League, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ασένσιο στο 112'.

Η αποστολή της ΑΕΛ για τον αγώνα με Ολυμπιακό
Η ώρα του Καρίμ...
Με Ανσαριφάρντ ο Ολυμπιακός κόντρα στην ΑΕΛ
Ανακοίνωσε τον Πέτγουεϊ ο Άρης
Ρίβερς: «Να κάνουμε κάτι ξεχωριστό και φέτος» (video)
Αυτοί είναι οι στρατιώτες που παρασύρθηκαν από τρένο στα Οινόφυτα – Τι αναφέρει το ΓΕΣ
Φωτιά σε σκάφος ανοιχτά του Φαλήρου
Καταλονία - Επίθεση στο θέρετρο Καμπρίλς: Πέντε δράστες νεκροί - Έξι πολίτες τραυματίες (vids)
Ισπανία: Ένοπλος εισέβαλε σε εστιατόριο στη Βαρκελώνη