Η «Μπάρτσα» σταμάτησε το σερί της Γκλάντμπαχ στην έδρα της!

Η Μπαρτσελόνα βρέθηκε πίσω στο σκορ και χρειάστηκε δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, για να πανηγυρίσει (1-2) στη Γερμανία απέναντι στην Γκλάντμπαχ, παρά την απουσία του τραυματία Λιονέλ Μέσι.

«Πήραμε μια νίκη που αξίζαμε και αυτό ήταν μια ανταμοιβή για την προσπάθεια που γίνεται από όλη την ομάδα,» είπε Λουίς Ενρίκε. «Κυριαρχήσαμε στο πρώτο ημίχρονο και δημιουργήσαμε αρκετές ευκαιρίες. Δεν καταφέραμε να τις εκμεταλλευτούμε, κάτι που κάναμε μετά το ημίχρονο. Συνολικά ήταν μία νίκη που μας άξιζε,» πρόσθεσε ο προπονητής των Καταλανών.

Η Μπαρστελόνα έχει έξι πόντους μετά τα δύο της πρώτα ματς. Οι οικοδεσπότες, που κατάφεραν μόνο ένα σουτ στην εστία, γνώρισαν την δεύτερη απώλειά τους στον τρίτο όμιλο, αλλά σταμάτησε το σερί με τις ένδεκα νίκες που είχαν εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.