Η παριζιάνικη γιορτή στο «Στάμφορντ Μπριτζ» (videos)

Την ευτυχία των οπαδών της Παρί Σεν Ζερμέν στις εξέδρες του «Στάμφορντ Μπριτζ» αλλά και την αποθέωση των παικτών της απ’ αυτούς κατέγραψαν με τα κινητά τους τηλέφωνα τόσο ο Λούκας Μόουρα όσο και η σύζυγος του ήρωα στην παράταση Τιάγκο Σίλβα.

Η πρωταθλήτρια Γαλλίας πήρε ισοπαλία 2-2 στην παράταση από την Τσέλσι και σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτου αγώνα στο Παρίσι εξασφάλισε την πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League και ο μεγάλος  της απών λόγω  κατέγραψε από την εξέδρα τις αμέσως μετά το τελευταίο σφύριγμα του αγώνα χαρές και πανηγύρια των σχεδόν  λίγων χιλιάδων οπαδών της ομάδας του που βρέθηκαν στο Λονδίνο για να την υποστηρίξουν .
«Τι παιχνίδι, τι συναισθήματα. Τι έκρηξη αδρεναλίνης. Συγχαρητήρια σ’ όλη την ομάδα που ήταν ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ και παράδειγμα επιτυχίας. Συγχαρητήρια και ευχαριστώ σ όλους τους φιλάθλους στο στάδιο που μας βοήθησαν πολύ σ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα. Και ευχαριστώ για αυτή την υποστήριξη μετά το ματς. Συγκινητικό» έγραψε στον επίσημο του λογαριασμό σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης ο  Βραζιλιάνος διεθνής μέσος και ανέβασε το σχετικό βίντεο.
Από την πλευρά της η  Ισαμπέλε Σίλβα σύζυγος του αρχηγού της Παρί και σκόρερ στο 114’ του γκολ που έγειρε την πλάστιγγα προς την πλευρά  της , διορθώνοντας το τεράστιο λάθος του στη φάση του πέναλτι με το οποίο οκτώ λεπτά νωρίτερα η Τσέλσι είχε πάρει το προβάδισμα 2-1 στην παράταση επίσης στο δικό  της πανηγυρικό βίντεο το συνόδευσε με το μήνυμα : «Μία νίκη με γκολ από την αγάπη μου @ thiagosilva_33 t. Το καλύτερο δώρο που μπορούσε να μου προσφέρει. Ευχαριστώ αγάπη μου #allezParis».