Φέργκιουσον: «Ο Φαν Πέρσι έπρεπε να εκτελέσει το πέναλτι»

Ο Νάνι πήρε την απόφαση να εκτελέσει το πέναλτι που κέρδισε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στη Γαλατασαράι, με τον Πορτογάλο άσο να αστοχεί! Ο Σερ Άλεξ Φέργκιουσον, τόνισε πως ο Φαν Πέρσι θα έπρεπε να αναλάβει την εκτέλεση...

Φαίνεται πως δεν τα πάει και τόσο καλά ο Σκοτσέζος τεχνικός με τον Πορτογάλο μεσοεπιθετικό της ομάδας του, από τη στιγμή που ο Νάνι σκέφτηκε να αποχωρήσει από το «Ολντ Τράφορντ» με προορισμό τη Ρωσία και τη Ζενίτ.

Ο Νάνι τελικά δεν τα βρήκε με τους Ρώσους, ο Μουσλέρα έπιασε το κακοχτυπημένο πέναλτί του στο χθεσινό ματς για την πρώτη αγωνιστική του Champions League και ο Σερ Άλεξ έδωσε τη δική του απάντηση.

«Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω ιδέα γιατί το εκτέλεσε ο Νάνι. Νομίζω πως πήγε και άρπαξε τη μπάλα. Ο Φαν Πέρσι πρέπει να τα εκτελεί και πρέπει να το καθορίζουμε πριν την έναρξη του ματς. Ήταν δικό μου λάθος», είπε αρχικά ο Σκοτσέζος τεχνικός και πρόσθεσε:

«Χάσαμε πολλές ευκαιρίες και αυτό είναι ανησυχητικό. Μόλις χάσαμε το πέναλτι, τους κρατήσαμε αυτόματα στο ματς. Αν είχε γίνει 2-0 όλα θα είχαν τελειώσει».

Μεταγραφές, Ολυμπιακός: Κοιτάζει Ριόχα για τα άκρα της επίθεσης
Παναθηναϊκός AKTOR: Αίτημα σε ΚΕΔ για επανάληψη κλήρωσης διαιτητών στο Game 4 - Αυτός είναι ο λόγος
Κατερίνα Στεφανίδη: Η απονομή του ασημένιου στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Ρώμης
Εθνική Ελλάδας: Φιλική νίκη 2-0 επί της Μάλτα - Ντεμπούτο για Τζολάκη, Μανδά και Τσιγγάρα