«Μισή» πρόκριση με Ροντιόνοφ για ΜΠΑΤΕ

Μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης στους ομίλους του Champions League πήρε η ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ που επικράτησε 2-0 της Χάποελ Κιριάτ.

Πολύ κοντά στη δεύτερή της συμμετοχή στους ομίλους του Champions League βρίσκεται  ΜΠΑΤΕ Μπόρισοφ. Η ομάδα της Λευκορωσίας επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Χάποελ Κιριάτ με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ροντιόνοφ ο οποίος «καθάρισε» για την ομάδα του. Στο 29’ με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με τους φιλοξενούμενους να τελειώνουν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς στο 70’ ο Μάτοβιτς αποβλήθηκε. Κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι και με τον Ροντιόνοφ στο 78΄ έκαναν το 2-0 που τους δίνει ισχυρό προβάδισμα.

ΜΠΑΤΕ ΜΠΟΡΙΣΟΦ: Γκορμπούνοφ, Ράντκοφ, Μπορντάτσεφ, Σίμιτς, Πολιάκοφ, Βολόντκο, Χλεμπ, Λιχτάροβιτς (62’ Παβλόφ), Μπρεσάν (83’ Σιβάκοφ), Ροντιόνοφ, Μοζολέφσκι (62’ Βασίλιουκ)
ΧΑΠΟΕΛ ΚΙΡΙΑΤ: Άμος, Τζεντέκ, Γκαμπάι, Χασάρμα, Βαχάμπα (53’ Αμπέντ), Μάτοβιτς, Τασέφσκι, Ροσέ, Αμπουχατζίρα, Γκαζάλ (68’ Μπαντάς), Λενστσέ (74΄ Λέβι).

Έτσι σχολίασε ο Σαββίδης το πέναλτι που πήρε ο ΠΑΟΚ με τον Ατρόμητο! (pic)
Αυτό είναι το άγχος του ΠΑΟΚ σύμφωνα με τον Λουτσέσκου
Απίστευτος τραυματισμός στο ανατριχιαστικό φιλικό για τον Ευγένιο Γκέραρντ! (pic)
ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-1: Γκολ και φάσεις του αγώνα
Κοινωνικό μέρισμα: Τι αλλάζει στα κριτήρια, ποιοι το δικαιούνται και πώς θα πάρουν τα χρήματα
Κοινωνικό μέρισμα: Κατατέθηκε στη Βουλή - Οι λεπτομέρειες για τα κριτήρια και τους δικαιούχους
Οικογενειακή τραγωδία στo Ρέθυμνο: Σκότωσε τον 21χρονο αδερφό του και αυτοκτόνησε
Βασίλης Δήμας: Το «next big thing» με αποδείξεις