Μόνο με τη φωνή!

Η Δήμητρα Πολυχρονοπούλου γράφει για τον επαναληπτικό τελικό του «League Cup Νίκος Σαμαράς» ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό.

Έκδηλος και απολύτως δικαιολογημένος ο ενθουσιασμός στις τάξεις των φιλάθλων του Παναθηναϊκού μετά την τεράστια ανατροπή που έκανε μέσα στο κλειστό του Ρέντη, η ομάδα βόλεϊ του Δημήτρη Ανδρεόπουλου και από 0-2 σετ, επικράτησε τελικά 3-2 του Ολυμπιακού την περασμένη Πέμπτη, στον α’ τελικό του League Cup.

Οι «πράσινοι» έχουν πλέον τον πρώτο λόγο, καθώς με νίκη με κάθε σκορ, 3-0, 3-1,3-2 σετ, κατακτούν το πρώτο τους τίτλο στο League Cup «Νίκος Σαμαράς», ενώ σε περίπτωση ήττας με 2-3 σετ θα έχουν την ευκαιρία να διεκδικήσουν την Κούπα μέσω του «Χρυσού» σετ, ενώ οι αντίπαλοί τους αναζητούν μόνο δύο αποτελέσματα για να έχουν ελπίδες το 0-3 και 1-3.

Αδιαμφισβήτητα, βάσει μπάτζετ και βάθος στο ρόστερ, το φαβορί είναι ξανά ο Ολυμπιακός, με τον Παναθηναϊκό όμως να έχει την ψυχολογία με το μέρος του, αλλά και την «δίψα» για επιστροφή στους τίτλους έπειτα από 10 χρόνια, από την κατάκτηση του τελευταίου του Κυπέλλου ξανά μετά τη νίκη με 3-2 σετ επί του «αιωνίων» αντιπάλου του!