Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 3-0: Τα γκολ του αγώνα (video)

Σημαντική νίκη πανηγύρισαν οι «ερυθρόλευκοι» στο «αιώνιο» ντέρμπι επικρατώντας 3-0 των «πράσινων» στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Οι παίκτες του Πάουλο Μπέντο ευτύχησαν να προηγηθούν στην πρώτη σημαντική ευκαιρία που δημιούργησαν στα καρέ του Λουκ Στιλ και με την κεφαλιά του Αλμπέρτο Μποτία στο 21ο λεπτό, άνοιξαν το σκορ. Μάλιστα, πέντε λεπτά αργότερα, ο Ταρίκ Ελιουνούσι στην αντεπίθεση έγραψε το 2-0 και ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους, ο Μπράουν Ιντέγε, με κεφαλιά, διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Δείτε από το Onsports TV τα τέρματα του μεγάλου ντέρμπι, όπως μεταδόθηκε από την Nova...

Παναθηναϊκός: Νέα δεδομένα με Ιωαννίδη - Νέο συμβόλαιο και επιστροφή Λάτσιο
Ολυμπιακός: Η συγκίνηση και η αποθέωση Μαρινάκη στο «Villa Park» (videos)
Παναθηναϊκός AKTOR: Τώρα... μιλάει το ΟΑΚΑ - Κυκλοφόρησαν και εξαφανίζονται τα εισιτήρια του Game 5
Euroleague: Ανακοινώθηκαν οι ημέρες και οι ώρες των Game 5 για Παναθηναϊκό AKTOR και Ολυμπιακό