Λεβαδειακός - Κέρκυρα 2-1: Τα γκολ του αγώνα (video)

Πρώτη νίκη για τους «πράσινους» στο φετινό πρωτάθλημα, μετά το εντός έδρας 2-1 επί των «Φαιάκων».

Οι παίκτες των Βοιωτών εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο τρόπο τα λάθη στην άμυνα των νησιωτών και πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων στο πρώτο μέρος.

Αρχικά, στο 20’ ο Σίλβα είπε… ευχαριστώ στον Κουτζαβασίλη που έκανε τραγικό λάθος και σε κενή εστία έγραψε το 1-0. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Μάντζιος πήρε τη μπάλα από το λάθος του Ντιμιτρόφσκι και από πλάγια θέση έκανε το 2-0.

Το μόνο που κατάφερε η Κέρκυρα ήταν να μειώσει στο 89ο λεπτό με το τέρμα του Αρναρέλη, έπειτα από φάση διαρκείας στα καρέ των γηπεδούχων.

Δείτε τα από το Onsports TV τα γκολ που έκριναν το ματς, όπως μεταδόθηκε από τη Nova…

Cheerleading: Παγκόσμιο μετάλλιο για την Ελλάδα στο Ορλάντο!
Κωπηλασία: Ασημένιο μετάλλιο για Μπούρμπου και Αναστασιάδου στο Ευρωπαϊκό
Επεισόδια Ρέντη: Απολογήθηκαν οι 5 από τους 32 - Τι ανέφερε ο μάνατζερ γνωστού τράπερ
Μεταγραφές, Παρί Σεν Ζερμέν: Επίσημη η παραμονή Ζαΐρ-Εμερί