Εργοτέλης - Απόλλων Σμ. 2-2: Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις (video)

Δείτε πως Εργοτέλης και Απόλλων Σμύρνης αναδείχθηκαν ισόπαλοι στο Παγκρήτιο (2-2), με τα τέσσερα γκολ να μπαίνουν στο πρώτο ημίχρονο και τους Κρητικούς να διαμαρτύρονται για πέναλτι στις καθυστερήσεις

Ο Εργοτέλης προηγήθηκε με τον Μπαντιμπανγκά αλλά ο Πετρόπουλος σκόραρε δυο φορές βάζοντας τον Απόλλωνα μπροστά στο σκορ. Ο Πελέ, όμως, ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στο Παγκρήτιο για τις δυο ομάδες, πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο! Στο δεύτερο μέρος, οι δυο ομάδες δεν κατάφεραν να πιάσουν την απόδοση του πρώτου, με την ισοπαλία να μένει ως το φινάλε. Ένα φινάλε επεισοδιακό, αφού οι Κρητικοί δίκαια φωνάζουν για πέναλτι που δεν τους δόθηκε σε χέρι του Παπαζαχαρία.

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις στο Onsports TV, όπως τα προσφέρει η τηλεόραση της Nova