Οι εκλογές στη Θεσσαλονίκη

Οι εκλογές στη Θεσσαλονίκη


Αρχαιρεσίες πραγματοποιήθηκαν σήμερα (26/5) στην Ένωση Συντακτών Ημερησίων Εφημερίδων Μακεδονίας-Θράκης για την ανάδειξη αντιπροσώπων:

1.    Στο 6ο Τακτικό Πανελλαδικό Συνέδριο της ΠΟΕΣΥ
2.    Στο Διοικητικό Συμβούλιο και στην Εξελεγκτική Επιτροπή του ΕΔΟΕΑΠ

Από τα 834 τακτικά μέλη, ψήφισαν 474.

Στην κάλπη για την εκλογή Αντιπροσώπων στην ΠΟΕΣΥ βρέθηκαν 474 ψηφοδέλτια από τα οποία: 458 έγκυρα, 7 άκυρα και 10 λευκά.

Στην κάλπη για την εκλογή αντιπροσώπων στο Διοικητικό Συμβούλιο και την Εξελεγκτική Επιτροπή του ΕΔΟΕΑΠ βρέθηκαν 474 ψηφοδέλτια από τα οποία: 450 έγκυρα, 10 άκυρα και 14 λευκά.


1) ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΕΣΥ
Εκ των εγκύρων ψηφοδελτίων έλαβαν:


1) Συνδυασμός    ΑΣΥΝΤΑΧΤΟΣ ΤΥΠΟΣ    Ψήφοι:    70
2) Συνδυασμός    ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ    »    71
3) Συνδυασμός    ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ – ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ    »    263
4) Συνδυασμός    ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ    »    38
5) Ανεξάρτητη    Ευδοξία Γραβαλά    »    8
6) Ανεξάρτητος    Αναστάσιος Ρέτζιος    »    7

Ως τακτικοί αντιπρόσωποι εκλέγονται ανά συνδυασμό οι ακόλουθοι

ΑΣΥΝΤΑΧΤΟΣ ΤΥΠΟΣ

1.    Δεργιαδές Φίλιππος    34 ψήφοι
2.    Μεϊντάνη Μαρία    30 ψήφοι
3.    Μπίκας Χαράλαμπος    27 ψήφοι

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

1.    Κυριακούλης Βασίλειος    43 ψήφοι
2.    Καντούρης Κωνσταντίνος    36 ψήφοι
3.    Τσαουσίδης Κλέαρχος    31 ψήφοι

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ - ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ

1.    Βοϊτσίδης Μόσχος    179 ψήφοι
2.    Χαλεπλίδου Χριστίνα    98 ψήφοι
3.    Φωκιανίδης Αναστάσιος    96 ψήφοι
4.    Δραγώγιας Δημήτριος    81 ψήφοι
5.    Ρεπανάς Αντώνιος    74 ψήφοι
6.    Κοντογουλίδης Βασίλειος    49 ψήφοι
7.    Καρράς Νικόλαος    47 ψήφοι
8.    Πετρίδης Αλέξανδρος    40 ψήφοι
9.    Χατζηπαντελής Θεόδωρος    39 ψήφοι
10.    Τσαμποδήμου Δήμητρα    37 ψήφοι
11.    Κοντογιαννίδης Ρωμανός    36 ψήφοι

ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ

1.    Κατσάρας Βασίλειος    28 ψήφοι
2.    Γιαννούλης Χρήστος    23 ψήφοι

2) Αντιπρόσωποι στο Διοικητικό Συμβούλιο
και την Εξελεγκτική Επιτροπή του ΕΔΟΕΑΠ

Για το Διοικητικό Συμβούλιο έλαβαν:

1.    Νεστορίδης Παναγιώτης     181    Εκλέγεται
2.    Μποζίνη Αναστασία     110    Αναπληρωματικό μέλος
3.    Μοσχούλας Άγγελος     105   
4.    Τριανταφύλλου Αλέξανδρος     33   

Για την Εξελεγκτική Επιτροπή έλαβαν:

1.    Χαραλαμπίδης Παναγιώτης    142    Εκλέγεται
2.    Κάργας Βασίλειος    111    Αναπληρωματικό μέλος
3.    Φωτόπουλος Παλαιολόγος (Άκης)    78

  • Αθλητικά νέα
  • Ειδήσεις
Οι δηλώσεις του Μπαλτάκου στον ΣΚΑΪ για γηπεδικό και Ερασιτέχνη
Οι δηλώσεις του Μπαλτάκου στον ΣΚΑΪ για γηπεδικό και Ερασιτέχνη
Προδόθηκε μόνος του ο Βαλβέρδε!
Προδόθηκε μόνος του ο Βαλβέρδε!
Απόλλων Σμύρνης: Σκέψεις για Σωτηρίου
Απόλλων Σμύρνης: Σκέψεις για Σωτηρίου
Η φάση της χρονιάς από Τζέιμς και Γκάμπριελ (video)
Η φάση της χρονιάς από Τζέιμς και Γκάμπριελ (video)
Σε ισχύ το έκτακτο δελτίο - Δείτε που θα είναι έντονα τα καιρικά φαινόμενα (pics)
Σε ισχύ το έκτακτο δελτίο - Δείτε που θα είναι έντονα τα καιρικά φαινόμενα (pics)
Ξεχάστε όσα ξέρατε! Αλλάζουν όλα σε γυμνάσιο και λύκειο
Ξεχάστε όσα ξέρατε! Αλλάζουν όλα σε γυμνάσιο και λύκειο
Καιρός: Ξαφνικά φθινόπωρο με βροχές και καταιγίδες - Πού θα χτυπήσει η κακοκαιρία
Καιρός: Ξαφνικά φθινόπωρο με βροχές και καταιγίδες - Πού θα χτυπήσει η κακοκαιρία
«Μπλε Φάλαινα»: Συναγερμός για το φονικό διαδικτυακό παιχνίδι
«Μπλε Φάλαινα»: Συναγερμός για το φονικό διαδικτυακό παιχνίδι

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης