Ολυμπιακοί Αγώνες-Πόλο ανδρών: Εύκολη νίκη για την Ιταλία που έπιασε... κορυφή

Ολυμπιακοί Αγώνες: Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε η Ιταλία που πήρε τη νίκη με 16-8 επί της Ιαπωνίας, και πάτησε κορυφή.

Η Ιταλία διέλυσε τους διοργανωτές με το εμφατικό 16-8 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου στο Ολυμπιακό τουρνουά υδατοσφαίρισης ανδρών.

Με την τρίτη νίκη τους στο τουρνουά οι Ιταλοί ανέβηκαν στην κορυφή του Α’ ομίλου, στον οποίο και μετέχει και η Ελλάδα, με τη «γαλανόλευκη» ομάδα να αγωνίζεται στις 13:50 κόντρα στη Ν. Αφρική.

Τα οκτάλεπτα: 5-0, 3-3, 3-1, 5-4

ΙΤΑΛΙΑ: Ντι Φούλβιο 1, Λουόνγκο 1, Φιλιόλι 3, Βελότο 1, Ρενζούτο Ιοντίσε 1, Εκενίκε 1, Φιγκάρι 2, Μποντέγκας 3, Αϊκάρντι 2, Ντόλτσε 1.

ΙΑΠΩΝΙΑ: Αντάτσι 1, Σίγκα 1, Σουζούκι 1, Τακάτα 1, Αράι 1, Ινάμπα 3,

Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη