Τράχωνες-Ελπίδα Αγ. Αναργύρων 5-1

Με μεγάλους πρωταγωνιστές τους Νελντέκοβιτς και Ντετόπουλο οι Τράχωνες δυέλυσαν με 5-1 την Ελπίδα Αγίων Αναργύρων.

Μόλις στο 6ο λεπτό του αγώνα, οι Τράχωνες προηγήθηκαν στο σκορ με τον Νελντέκοβιτς, για να έρθει μετά από δέκα λεπτά ο Ντετόπουλος και να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του. Η απάντηση από την ομάδα της Ελπίδας ήρθε στο 43ο λεπτό με τον Καπίρη. Το τρίτο γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Ρόκκα στο 48΄. Το δεύτερο γκολ του Ντετόπουλου ήρθε στο 67ο για να ανεβάσει τον δίκτυ του σκορ στο 4-1 και τον Ντελντέκοβιτς να κλείνει τον χορό των γκολ στο 79΄.

ΤΡΑΧΩΝΕΣ: Αγγελάκος, Σιώνης (46'Στεφάνου), Ντετόπουλος Χ. (62' Πάλιας), Σκόνδρας, Μιχαλόπουλος, Χατζής, Καννελίνι, Χριστόπουλος (62' Νασιούδης), Ντετόπουλος Π, Νελντέκοβιτς, Ρόκκα

Eurovision 2024: Νικήτρια η Ελβετία - Η θέση που πήρε η Ελλάδα και η Κύπρος
Κύπρος: Το σήκωσε ο ΑΠΟΕΛ - Πήρε το πρωτάθλημα στην ισοβαθμία
Παναθηναϊκός AKTOR, Σλούκας: «Θα παίξω στο Final 4 - Με πάθος για τον τελικό»
Στέφανος Τσιτσιπάς: Πρόκριση με μεγάλη ανατροπή στην Ρώμη