Άτταλος - Μεγαρικός 3-2

Με 2-0 πίσω στο σκορ βρέθηκε ο Άτταλος, που όμως έκανε την ανατροπή και επικράτησε του Μεγαρικού με 3-2.

Η απόλυτη ανατροπή έγινε στο γήπεδο της Νέας Περάμου, όπου ο Άτταλος βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, αλλά κατάφερε να επιστρέψει στο παιχνίδι και να πάρει τελικά τη νίκη με 3-2 απέναντι στον Μεγαρικό, με γκολ στο 85ο λεπτό.

Το σκορ άνοιξε για λογαριασμό των φιλοξενούμενων ο Σπύρος Στραϊτούρης στο 6ο λεπτό, ενώ τα τέρματα του Μεγαρικού διπλασίασε ο Κούτσουλας στο 21'.
Η αντεπίθεση του Αττάλου ξεκίνησε πριν τη λήξη του α΄ ημιχρόνου (28’), όταν ο Ελ Πάτρικ μείωσε σε 2-1. Η ισοφάριση (2-2) ήρθε στο 49ο λεπτό από τον Θωμάκο, που είχε περάσει στο ματς μόλις ένα λεπτό νωρίτερα. Το «χρυσό» γκολ των γηπεδούχων σημείωσε ένας ακόμα παίκτης που είχε μπει αλλαγή, ο Δημόπουλος, που έκανε το 3-2 στο 85’. Ο ίδιος παίκτης είχε χάσει την ευκαιρία να «καθαρίσει» νωρίτερα το παιχνίδι για την ομάδα του, καθώς στο 83’ αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

ΑΤΤΑΛΟΣ: Παπακωνστανίου, Τζαφέρης, Ζωγράφος (59’ Μπαϊράμογλου), Δημούδης, Λογκαράκης, Μικρογιαννάκης, Νέτο, Τσιούνης (29’ Δημόπουλος), Ελ Πάτρικ, Πέγκος (48’ Θωμάκος), Βεζύρης.

ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: Στραϊτούρης Γ., Κίτσιος (33’ Τοπάλης), Στραϊτούρης Χ. (65’ Βαλσαμάκης), Φυλακτός, Στραϊτούρης Σ., Τριταίος, Ξεκούκης, Σάλτας, Βαγγέλης (9’ Ρούσης), Κιούσης, Κουτσούλας.

Πλατανιάς: Ελπίδες για Καπετάνο και Κουλούρη
ΑΕΚ: Χάνεται το… όνειρο με Αραούχο!
Παναθηναϊκός: Η ενδεκάδα με Αθλέτικ Μπιλμπάο