Πανσταυραϊκός - Αχαρναϊκός 1-2

Σε ένα σχετικά ήρεμο παιχνίδι, ο Αχαρναϊκός επικράτησε του Πανσταυραϊκού, κερδίζοντας την πρόκριση για τους «4» του Κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ.

Με την υπογραφή των Καλογερόπουλου και Αθανασόπουλου πήρε την πρόκριση ο Αχαρναϊκός για την φάση των ημιτελικών του Κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 20’ με γκολ του Καλογερόπουλου, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Ντεντέους έφερε το ματς στα ίσια μετά από ωραία εκτέλεση πέναλτι στο 35’. Δέκα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του αγώνα, ήρθε το γκολ του Αθανασόπουλου να διαμορφώσει το τελικό το 1-2 και να δώσει το εισιτήριο της πρόκρισης για την ομάδα του.

ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ: Ψυχογιός, Καρλατήρας, Βαγενάς, Ζώης, Τριγάζης, Μπούρλας, Μπερέτης, Αγγελόπουλος (72’ Δημητριάδης), Λαχανάς, Ντεντέους, Μαριέτης (66’ Πελεκάνος)

ΑΧΑΡΝΑΙΚΟΣ: Μουζάκης, Μαγκίνας, Αντωνίου, Ζούμπας, Βαμβακέρης, Αθανασόπουλος, Βλαχονικολής (46’ Νταγιάντας), Καλογερόπουλος, Ανέστης(66’ Ρεντούμης), Αλιφαντής(75’ Πλαμπούκος), Γκαβζίδης

Αν ο Θεός κράτησε τιμόνι, ήταν ο Άιρτον Σένα (photos+videos)
Αγγλία: Η Λέστερ προσφέρει νέο συμβόλαιο στον Έντσο Μαρέσκα
AEK: «Είχα πρόβλημα με το αλκοόλ, νόμιζα ότι θα πεθάνω» - Συγκλονίζει ο Ματίας Αλμέιδα
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Αναχώρησαν για Αγγλία οι «ερυθρόλευκοι» | Η ώρα και το κανάλι του αγώνα