Θύελλα Μοσχάτου- Ελλάς Ποντίων 0-1

Παιχνίδι με μεγάλη ένταση ήταν αυτό στο Μοσχάτο ανάμεσα στην τοπική  Θύελλα, και στην Ελλάς Ποντίων, που έληξε με νίκη των δεύτερων.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν σχετικά νωρίς στο σκορ, αφού ο Γεωργιάδης σημείωσε γκολ στο 14’. Στη συνέχεια του Α’ ημιχρόνου, ο διαιτητής διέκοψε τον αγώνα για 5 λεπτά, λόγω ρίψης μπουκαλιών στον αγωνιστικό χώρο από τους φιλάθλους των Ποντίων. Στο 87’ οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα, καθώς ο ρέφερι θα καταλογίσει πέναλτι υπέρ τους, το οποίο όμως τελικά πήρε πίσω. Έτσι το 0-1 ήταν και το τελικό σκορ. Στο παιχνίδι υπήρξε και μία αποβολή, όταν στο 90’ ο Δρυμούσης πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Γερογιάννης, Τζούμας (60’ Μπέλης), Πυριώτης, Ιερόλιμος, Ναυπλιώτης, Αναγνωστόπουλος, Πισχανίδης, Μανιάτογλου, Κατσαΐτης (76’ Τσουρούλας), Ηλιόπουλος, Αϊδονόπουλος (73’Τζιανάκης)

ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ: Ραγκούσης, Χαλκίδης, Τσοπανάς, Τζια, Γρηγοριάδης, Λάκου, Λάλα (85’ Ταμπάκης), Χοτζαρίδης, Σιδηρόπουλος Γ (85’ Τάρναρι), Σιδηρόπουλος Χ, Δρυμούσης

Μεταγραφές: Η Φιορεντίνα θέλει τον Μανδα, η Λάτσιο ζητάει 30.000.000 ευρώ!
Φιορεντίνα: 18 διαφορετικοί σκόρερ!
NBA: Αμφίβολος ο Ντόνοβαν Μίτσελ για το Game 5
Παράνοια στον κόσμο του Παναθηναϊκού AKTOR - «Εξαφανίστηκαν» 9.000 διαρκείας σε λίγες ώρες!