Πετράλωνα – ΓΣ Αργυρούπολης 1-4

Μεγάλη νίκη πήρε ο σύλλογος της Αργυρούπολης απέναντι στα Πετραλώνα και κάνει όνειρα ανόδου στην Α’ ΕΠΣΑ.

Εντυπωσιακό ήταν το πέρασμα του ΓΣ Αργυρούπολης από τα Πετράλωνα, όπου επικράτησε με 4-1 της τοπικής ομάδας. Οι Αργυρουπολίτες μπήκαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και στο 20’ πήραν το προβάδισμα με τον Κοκκινέλη. Ένα τέταρτο αργότερα ο Αιγύπτιος, Αουάντ έκανε το 2-0 για τους φιλοξενούμενους, με τον Κοντογιάννη να μειώνει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου για τους γηπεδούχους. Στην επανάληψη το σκηνικό επαναλήφθηκε με τον ΓΣΑ να πετυχαίνει ακόμα δύο τέρματα. Αρχικά ο Δρακωντίδης με πέναλτι στο 61’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 και ο Λεβέντης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 70. Έτσι η ομάδα του Γιάννη Λεβέντη πηγαίνει με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στο ντέρμπι ανόδου της επόμενης αγωνιστικής απέναντι στην Θύελλα Αγίου Δημητρίου.

Ο πρόεδρος των φιλοξενούμενων Βασίλης Αυγερινός ευχαρίστησε την ομάδα των Πετραλώνων για την πολύ καλή φιλοξενία που είχε η ομάδα του.

ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ: Τσεπελένας, Σινάπαλος, Θεοτοκάτος, Κοντογιάννης, Τερτίδης, Μυκωνιάτης (56’ Λαγός), Παπανδρέου, Πασίδης (52’ Γιαννόπουλος), Δήμος, Τριανταφυλλόπουλος, Μπαλμπούρας
ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Λεβέντης Δ.Ε., Δρακωντίδης (80’ Ντούβλης), Παπαδόπουλος, Γκόρι, Παλόγλου, Κορκολής, Παπαντωνάκης (46’ Παπόκης), Αουάντ (75’ Δράκος), Κοκκινέλης, Ζουμπουρλής, Λεβέντης Δ.Ι.

NBA: Οι Μάβερικς λύγισαν τους Κλίπερς και προκρίθηκαν, ισοφάρισαν οι Μάτζικ
Τραγωδία για Βλάντο Τζούροβιτς - Εντοπίστηκε νεκρός ο γιός του σε δάσος στο Βελιγράδι
Ολυμπιακός: Το... σύνθημα Μαρινάκη στα αποδυτήρια μετά το θρίαμβο με Άστον Βίλα
Super League: Η πιο μεγάλη μάχη για τον τίτλο – Τι θέλουν ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός