Τιμωρήθηκε ο Ανδριανάκης

Με απαγόρευση εισόδου στους αγωνιστικούς χώρους για μία αγωνιστική τιμωρήθηκε ο προπονητής της ομάδα Νέων του Άγιαξ Ταύρου, Ανδριανάκης Α.

Η Επιτροπή Υποδομής της ΕΠΣΑ επέβαλλε την παραπάνω ποινή, για όσα γράφτηκαν στο φύλλο αγώνα, Άγιαξ Ταύρου – Αθηναϊκός, που έγινε στις 16/4/2011.
Επέβαλλε επίσης επίπληξη, στην Κορωνίδα 1, για όσα γράφτηκαν στο φύλλο αγώνα με τα Πατήσια, που έγινε στις 16/4/2011.

Κατακύρωση αγώνα

Στον Θρίαμβο Χαϊδαρίου κατακυρώθηκε ο αγώνας με τον Ορφέα Αιγάλεω που έγινε στις  30/4/2011, αλλά διακόπηκε, με τέρματα 5-0, σκορ που είχε ήδη διαμορφωθεί, όταν ο διαιτητής διέκοψε το ματς.
Από την ομάδα του Ορφέα αφαιρέθηκαν δέκα βαθμοί από το τρέχον πρωτάθλημα και πέντε από αυτό της επόμενης περιόδου.

Πρωτάθλημα Ακαδημιών

Η ομάδα Ακαδημιών του Α.Ο. Πεύκης, πήρε στα χαρτιά τον εκτός έδρας αγώνα με τη Νέα Ζωή, επειδή βρέθηκαν αθεώρητες απο την ΕΠΣΑ, οι καταστάσεις υγείας των γηπεδούχων.

UEFA: Παρουσίασε τη National League - Τι ισχύει για τα προκριματικά του Euro 2020
Ντιναμό Ζάγκρεμπ: Πλάκωσαν στο ξύλο τον προπονητή!
Χίλιεμαρκ: «Νιώθω τέλεια στον Παναθηναϊκό»
Η ημέρα που «έσβησε» ο ηγέτης του ΟΦΗ (photos)
1ο Διεπιστημονικό συνέδριο ειδικής αγωγής
Τεράστια η ανταπόκριση για τη 10χρονη Νεφέλη - Συγκεντρώθηκαν τα χρήματα
Είδηση - «βόμβα»: Αλλάζουν τα όρια ταχύτητας στις Εθνικές Οδούς!
Νέες σοκαριστικές λεπτομέρειες: Οι οδηγίες του GPS προκάλεσαν το πολύνεκρο τροχαίο στη Θεσσαλονίκη;