Πρωταθλήτρια η Θύελλα Σκιαδά

Πρωταθλήτρια και μαθηματικά αναδείχτηκε η Θύελλα Σκιαδά για την αγωνιστική περίοδο 2010-11 στην Α1 Αχαΐας, καθώς επικράτησε 7-3 του Λέοντα Αλισσού.

Με πρωταγωνιστή τον Κουλογιάνη που πέτυχε τέσσερα γκολ για την ομάδα του, η Θύελλα Σκιαδά πήρε σπουδαία νίκη απέναντι στην ομάδα του Λέοντα σε εξ αναβολής παιχνίδι της 27ης αγωνιστικής και αναδείχτηκε πρωταθλήτρια της Α1 ΕΠΣ Αχαΐας.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 5΄ με τον Κουλογιάννη  και στο 12΄ ο Σιδέρης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Το 3-0 έκανε ο Λαμπρόπουλος στο 20΄, ενώ ο Κουλογιάννης στο 25΄ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Ρηγόπουλο στο 28΄, για να απαντήσει ο Κουλογιάννης στο 31΄.

Στην επανάληψη, ο Λαμπρόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 6-1 και ο Κουλογιάννης στο 62΄ το 7-1. Ο Λέοντας μείωσε στο 75΄ με τον Ρηγόπουλο σε 7-2, για να διαμορφώσει ο Γκρέκος στο 86΄ το τελικό 7-3.

ΘΥΕΛΛΑ: Δημόπουλος (70΄Μπίτρας), Γ. Νταφογιάννης, Κ. Μπότης (70΄Δριβήλας), Κοντάρης, Χ. Νταφογιάννης, Καραμπινάς (60΄Π. Μπαρδάκης), Στούπας, Σίδερης, Λαμπρόπουλος, Κουλογιάννης, Χ. Μπαρδάκης.

ΛΕΩΝ: Μαργαλιάς, Μπρακατσέλος (54΄Γεωργακόπουλος), Ντούμας, Μπαλασκέρης, Α. Τραχάνης, Δημακόπουλος, Βεσκούκης (68΄Γκρέκος), Φ. Τραχάνης (40΄Λάζαρης), Ρηγόπουλος, Νικολάου, Δρακόπουλος.

AEK: «Είχα πρόβλημα με το αλκοόλ, νόμιζα ότι θα πεθάνω» - Συγκλονίζει ο Ματίας Αλμέιδα
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Αναχώρησαν για Αγγλία οι «ερυθρόλευκοι» | Η ώρα και το κανάλι του αγώνα
Ισπανία: «Καμπάνα» στην Ατλέτικο Μαδρίτης για τις ρατσιστικές κραυγές εναντίον του Νίκο Ουίλιαμς
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Ντόρτμουντ – Παρί Σεν Ζερμέν και Euroleague