Αθηναΐδα-Άτλας 4-2

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη για την Αθηναΐδα, που επικράτησε εύκολα του Άτλα στο «ντέρμπι» της Κυψέλης.

Με τις δύο ομάδες να χρησιμοποιούν το ίδιο γήπεδο σαν έδρα, το παιχνίδι της 27ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου στην Β’ Αθήνας που έγινε στην «Αλεπότρυπα», είχε το χαρακτήρα του ντέρμπι.

Μόνο ως τέτοιο δεν το είδαν όμως οι γηπεδούχοι που προηγήθηκαν με 2-0 στο ημίχρονο χάρη στα γκολ του Γάκη στο 2’ και στο 22’. Με την έναρξη της επανάληψης, ήρθε και τρίτο γκολ για την Αθηναΐδα από τον Γιώτη, για να αντιδράσει ο Άτλας αργότερα.

Στο 73’ οι τυπικά φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι και το εκτέλεσε εύστοχα ο τερματοφύλακας Πουλίδης, ενώ στο 83’ ο Λαθίρης με ωραία λόμπα μείως ακόμα περισσότερο για τον Άτλα και έδωσε νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Το τελικό αποτέλεσμα ωστόσο ήταν το 4-2 για την Αθηναΐδα, που διαμορφώθηκε με γκολ του Γάκη στο 93’ του παιχνιδιού.

ΑΘΗΝΑΪΔΑ: Κορδεράς, Λέγκος, Βάσιλας (70’ Σταυρόπουλος), Γώγος, Ροντανιούκ (46’ Θοδωρής), Μπαλής, Γάκης, Φλούδας, Κλουβάτος (46’ Πίστας), Ψυχογιός, Γιώτης

ΑΤΛΑΣ: Πουλίδης, Γιαννισόπουλος, Κρόκος (46’ Σκιγκόπουλος), Αθανασόπουλος, Καμαλεδάκης, Τσίγκος (60’ Χρυσοχοΐδης), Μπάρδι, Σλεποκούροφ (60’ Έξαρχος), Καραχάλιος, Τσέκος, Λαθίρης