Αστέρας Περάματος - Θύελλα Ραφήνας 3-4 παρ. (2-2 κ.α.)

Μεγάλη πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ερασιτεχνών στο Ρέθυμνο πήρε η Θύελλα Ραφήνας, καθώς επικράτησε 4-3 στην παράταση (2-2 κ.α.) του Αστέρα Περάματος.

Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό, με συχνές αλλαγές στο σκορ και αρκετές φάσεις. Η Κυπελλούχος Ανατολικής Αττικής αποδείχτηκε πολύ σκληρή για να πεθάνει, καθώς κατάφερε να πάρει την πρόκριση, παρόλο που στην παράταση έπαιζε με παίκτη λιγότερο.

Η Θύελλα μπήκε πιο δυνατά στο ματς και στο 3’ ο Δημοσπύρα έκανε το 0-1 μετά από σέντρα του Καζαντζή. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και στο 42’ ο Ταμάμης με πλασέ ισοφάρισε με πλασέ σε 1-1. Στο δεύτερο μέρος συνεχίστηκε ο καλός ρυθμός με αρκετές φάσεις. Στο 76’ ο Ταμάμης και πάλι με πλασέ έδωσε το προβάδισμα στον Αστέρα Περάματος. Στο 88’ όμως ο προωθημένος Σερέτης έκανε το 2-2, στέλνοντας στο ματς στην παράταση.

Το καλό θέαμα συνεχίστηκε και στον έξτρα χρόνο. Στο 94’ ο Σερέτης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και η ομάδα της Ραφήνας έμεινε με δέκα παίκτες. Στο 99’ όμως ο Δημοσπύρα με σουτ έκανε το 2-3. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 106’, με τον Ταμάμη να πετυχαίνει το 3-3, κάνοντας το χατ τρικ. Κι ενώ όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα οδηγηθεί στα πέναλτι, στο 120’ η Θύελλα κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Γεωργουλόπουλου. Ο Κατσούγκρης ανέλαβε την εκτέλεση της εσχάτης των ποινών και πέτυχε το τελικό 3-4.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Γ. Λυρώνης – Μ. Στεφανάκης): Νικηφόρος, Μοσχονάς, Κουδουνάκης, Γεωργόπουλος, Φραντζεσκάκης, Η. Χνάρης (77’ Σκουλούδης), Μουρατίδης, Ρούσεφ (85’ Ματαραγκάσι), Ταμάμης, Ρηγάκης, Αντιασβίλι

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Πέτρος Τσιγκούλης): Κατσιούλης, Αράπης, Στάφα (65’ Μπαξεβάνης), Σερέτης, Ντούνης, Γεραγωτέλης, Χαρακτίδης (29’ Αθανασόπουλος), Ντόσκας, Καζαντζής (79’ Μουλλάκης), Κατσούγκρης, Δημοσπήρα

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»