Άρης Φωτολίβους - Νέστος Χρυσούπολης 1-3

Νικηφόρα πέρασε από τη Δράμα ο Νέστος Χρυσούπολης καθώς επικράτησε –1 του Άρη Φωτολίβους και πέρασε στη 2η αγωνιστική του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

Ο Κυπελλούχος Καβάλας θα ταξιδέψει την Πρωταπριλιά στην Ξάνθη για το παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής με τον Ηρακλή Ζυγού με στόχο την πρόκριση στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Νίκου Καραμπετάκη είχε τον απόλυτο έλεγχο με δύο τέρματα, δύο δοκάρια και τρεις ακόμη κλασσικές ευκαιρίες. Στο ξεκίνημα της επανάληψης έγινε το 1-2 αλλά ο Νέστος απάντησε με ένα ακόμη γκολ και πήρε τη νίκη-πρόκριση.

Στο 8ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση κόρνερ ο Γκατζολάρι έκανε το 0-1. Στο 20’ μετά από πάσα του Μαχαιρούδη, ο Κούτεφ με σουτ σημείωσε το 0-2. Δοκάρια είχαν ο Γκατζολάρι από κόρνερ και ο Μαχαιρούδης με κεφαλιά. Στο 55’ ο Βεζύρης μείωσε σε 1-2. Στο 77’ ο Χασάνογλου με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Άρης Φωτολίβους: Τσακίρης, Δικταπανίδης, Καζάκης (46’ Βεζύρης), Χατζησαββίδης, Δημητριάδης, Αρβανιτάκης, Χαρέμι (81’ Παπαγεωργίου), Δημούδης (65’ Γιασκούζης), Κούσης, Πετανίδης, Βασιλειάδης

Νέστος Χρυσούπολης: Καραβελίδης, Στέρεφ, Μπουλγούρας, Μανούκος, Παυλακάκης, Χασάνογλου, Τσέκος (78’ Ευφροσυνίδης), Γκατζολάρι, Μαχαιρούδης, Κούτεφ (89’ Ζαρκαντζάς), Σακκόπουλος (65’ Δεσύλλας)

Προπονητής κατηγορείται για σεξουλική κακοποίηση έξι ανηλίκων – Σοκάρουν οι ενέργειές του