Κύπελλο Θεσπρωτίας: Τρίτη κούπα για το Σούλι Παραμυθιάς

Για τρίτη φορά στην ιστορία του, αλλά και την τελευταία τετραετία το Σούλι Παραμυθιάς κατέκτησε το Κύπελλο Θεσπρωτίας, καθώς επικράτησε 2-1 του Άρη Φιλιατών.

Ο τελικός έγινε στο Στάδιο Ηγουμενίτσας με φιλάθλους και των δύο ομάδων, που παρακολούθησαν ένα ωραίο παιχνίδι

Το Σούλι πέτυχε το 1-0 στο 31’ με τον Α. Γεωργίου, ο οποίος με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Νάτση, νίκησε τους πάντες στον αέρα. Ο Σοφίας επτά λεπτά αργότερα, στάθηκε άτυχος και σκόραρε με προβολή στο τέρμα που υπερασπιζόταν, με τις ομάδες να πάνε στο ημίχρονο στο 1-1.

Στο 78’ ο Γκέκας μετά από ωραία ασίστ του Μπέλλου έκανε το 2-1 για το Σούλι. Στο 80’ ο Γ. Γεωργίου της ομάδας της Παραμυθιάς δέχθηκε από τον διαιτητή Κομίνη δεύτερη κίτρινη. Τίποτα δεν άλλαξε ως το φινάλε και οι Παραμυθιώτες έφτασαν στη μεγάλη νίκη.

Σούλι Παραμυθιάς (Παππάς): Σωτηρόπουλος, Χ. Γεωργίου, Γ. Γεωργίου, Α.Γεωργίου, Τσάγκας, Κατσίφας, Νάτσης (89' Τσόλης), Γκέκας (87' Σουλάι), Μπέλλος, Ντούμας, Σοφίας (77' Παπαγιάννης)

Άρης Φιλιατών (Ιωακειμίδης): Φλώρος, Δάλλας (55΄Γκάγκαλης), Μποροδήμος, Ανδρεόπουλος, Μεχμέτι, Καίσαρης, Τζοβάρας (86΄Μαντζούκης), Γιοβάνης, Κιστώνης (91' Μήτρος), Βασιλείου, Μπούκας

ΠΗΓΗ: thesprotiaball.gr

Ο... τελικός ΠΑΟΚ - ΑΕΚ κι ο «μύθος» Πετρούνιας: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
NBA: Πιο σκληροί οι Μάβερικς σε επεισοδιακό ματς, θυρίαρχοι Τίμπεργουλφς – Δείτε τα highlights
NBA: Ήττα των Μπακς σε τρομερό ματς, 2-1 οι Πέισερς! – Ξανά εκτός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο