Κένταυρος-Νέα Ζωή 4-0

Ο Κένταυρος πετυχαίνοντας και τα τέσσερα γκολ στην επανάληψη επικράτησε εύκολα της Νέας Ζωής με 4-0.

Μετά από το πρώτο ημίχρονο που έληξε χωρίς σκορ οι γηπεδούχοι «ξέσπασαν» στην επανάληψη. Το σκορ άνοιξε ο Μπότση στο 47’ και στο 52’ ο Ροΐδης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Το δείκτη του σκορ ανέβασε στο 3-0 ο Δαραμούσκας στο 65’ και το 70’ ο Μπότση με το δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Οι συνθέσεις
Κένταυρος: Θεοδωρίδης, Μιχαλόπουλος, Ζάνας, Κουταλής, Γκούμας, Καζάκος Π (65’ Κιούσης), Δαραμούσκας (72’ Καζάκος Α.), Γεωργατζέλης, Μπότση, Ροΐδης (88’ Φτούλης), Κούκαρης

Νέα Ζωή Μεταμόρφωσης: Βολάκης, Βέργος (56’ Γελαράκης), Δαυίδ (61’ Δαρσακλής), Βελέντζας, Χατζησπύρου, Πλάκου, Τζέλο, Καλύβας, Πλακουδάκης, Τσουτσουδάκης, Τσαλιαγκός

Οι Τούρκοι σήκωσαν πανό για την Ελλάδα (photo)
«Τέλειωσε» ο Αναστόπουλος από τον Άρη - «Βέτο» για Ελευθερόπουλο, παίζουν Δέλλας, Βοσνιάδης
Αναγέννηση Καρδίτσας-Λαμία 0-2: Φάσεις και γκολ
Κύπελλο Γ’ Εθνικής: Στην ΑΕ Καραϊσκάκη το τέταρτο εισιτήριο!
Επικίνδυνα παιχνίδια στα Ίμια: Ελικόπτερο της τουρκικής ακτοφυλακής πέταξε πάνω από τις βραχονησίδες