Στην Α2 ο Απόλλωνας!

Την  άνοδό του στην Α2 πανηγυρίζει από την Τετάρτη (06/04) η ομάδα του  Απόλλωνα Δοκιμίου.

Σ’ ένα δυνατό αγώνα με πλούσιο θέαμα ο Απόλλωνας Δοκιμίου ήρθε ισόπαλος 2-2 με την ΑΕ Παλαιοπαναγιάς. Σε συνδυασμό με το νικητήριο αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα μπαράζ (είχε επιβληθεί με 2-0 του Άρη Λεπενούς) ο Απόλλων Δοκιμίου κατόρθωσε να πετύχει το στόχο του και ν’ ανέβει κατηγορία.

Στην αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο «Θ. Πασσιόπουλος» στο Μεσολόγγι, το σκορ άνοιξε ο Απόλλωνας Δοκιμίου στο 22ο λεπτό. Ο Κορομηλάς μετά από εξαιρετική ασίστ του Μάκη Ευθυμίου βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα της ΑΕ Παλαιοπαναγιάς και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η ΑΕ Παλαιπαναγιάς ισοφάρισε στο 29ο λεπτό αλλά πριν συμπληρωθούν δύο λεπτά ο Αποστόλης Κορομηλάς πέτυχε το τρίτο γκολ του αγώνα. Όμως, στο 39’ η ΑΕ Πλαιοπαναγιάς διπλασιάσε τα τέρματά της. Στο 43ο λεπτό δημιουργήθηκε μια ακόμα ευκαιρία για τον Απόλλωνα Δοκιμίου αλλά η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι έπειτα από ωραίο σουτ του Ηλία Νταλαπέρα.

Στο 70ο λεπτό ο Απόλλωνας ζήτησε πέναλτι σε βάρος του Νίκου Κοντοπάνου αλλά ο διαιτητής απέβαλε τον παίκτη με δεύτερη κίτρινη και δύο λεπτά αργότερα ακύρωσε γκολ καταλογίζοντας σε παίκτη του Απόλλωνα Δοκιμίου επιθετικό φάουλ, δημιουργώντας αντιδράσεις.

Οι κληρώσεις στα προκριματικά του EURO σε Εθνική Νέων κι Εθνική Παίδων
Formula 1: «Άπιαστος» και πάλι ο Φερστάπεν! Άνετη νίκη και στο Sprint στο Grand Prix στο Μαϊάμι
Ρεάλ Μαδρίτης: Θέμα χρόνου η μαθηματική στέψη της στη LaLiga
Premier League: Με «τριάρα» συνεχίζει πρώτη η Άρσεναλ, νίκη «ανάσα» για τη Νότιγχαμ