ΕΠΣ Λακωνίας: «Εξάρα» η Σπάρτη στον Ατρόμητο Συκέας (Video)

Ασταμάτητη ήταν η Σπάρτη απέναντι στον Ατρόμητο Συκέας, καθώς τον συνέτριψε με 6-1 για την 5η αγωνιστική στο τοπικό πρωτάθλημα της Λακωνίας.

Η βροχή που έπεφτε στο γήπεδο των Μολάων, δεν πτόησε του παίκτες της Σπάρτης, δείχνοντας από την αρχή της αναμέτρησης τις προθέσεις τους.

Στο 3’ ο Γκίτζια άνοιξε το σκορ για τους «κυανέρυθρους», ενώ έξι λεπτά αργότερα στο 9', ο Χαλίλι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0. Πριν ο διαιτητής σφυρίξει την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Τσούκλής διαμόρφωσε το 3-0.

Στο δεύτερο μέρος και πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό στον αγώνα (46’) ο Τσούκλης σημείωσε το τέταρτο τέρμα για την Σπάρτη. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 60’ με τον Κουρτουλάκη μείωσαν σε 4-1.

Οι φιλοξενούμενοι δεν σταμάτησαν να σκοράρουν και στο 63’ και πάλι με τον Χαλίλι έκανε το 5-1, ενώ στο 72’ ο Αιβαλιώτης σημείωσε το τελικό 6-1.

Ατρόμητος Συκέας: Σκεύης, Σαργκάνης Ε., Καραμίχας (56’Σκριβανός), Κλάψης, Σαργκάνης Ι., Λάτσης, Γραμματικάκης, Πορφύρης (78’ Τσαγκάρης), Κουρτουλάκης Γ., Κουτσουβασίλης (57’ Κανελλάκης), Κουτρουλάκης Β.

Σπάρτη: Ρουσιαμάνης, Κοπέλας (63’ Αϊβαλιώτης), Πρασσάς, Γκίτζιας, Αρνιώτης, Χοτζάι, Πολυκρέτης (70’ Κλουκίνας), Τσούκλης, Κορώνης, Σερμετζίδης (49’ Πετρόπουλος), Χαλίλι

ΝΒΑ: Το Κλίβελαντ προκρίθηκε στα ημιτελικά