«Τρένο» η Σπάρτη

Η ομάδα του Τσίρκοβιτς συνέχισε το εντυπωσιακό της σερί στα φιλικά παιχνίδια, κερδίζοντας με ανατροπή αυτή τη φορά τον Μολαϊκό με 4-1

Αυτή τη φορά οι Σπαρτιάτες επικράτησαν στου Μολαϊκού με 4-1 στο Εθνικό Στάδιο της πόλης, κάνοντας το πέντε στα πέντε στα φιλικά. Έτσι η ομάδα του Τσίρκοβιτς πάει στο πρώτο επίσημο παιχνίδι με την Λογκάστρα για το κύπελλο, έχοντας το απόλυτο μέχρι σήμερα. Το παιχνίδι με την Λογκάστρα θα γίνει εντός έδρας αλλά και κλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας από το περσινό παιχνίδι με το Κιβέρι

Στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρξε αξιόλογη φάση, με τον Μολαϊκό να κλείνει τους χώρους, αλλά η Σπάρτη κρατούσε το... καλό, για το δεύτερο μέρος.

Εκεί η ομάδα της Λακωνίας μπήκε αποφασισμένη και παρ' όλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Κελεμένι, ανασυντάχθηκε γρήγορα και ισοφάρισε με τον Τσούκλη στο 60' με σουτ.

Στη συνέχεια η Σπάρτη πήρε την κυριαρχία στο παιχνίδι και έβαλε ακόμα δυο γκολ. Το 2-1 έκανε με πολύ όμορφη προσπάθεια και ωραίο σουτ στο 70' ο Πολυκράτης, ξεσηκώνοντας τους φίλους της ομάδας και το 3-1 στο αμέσως επόμενο λεπτό πέτυχε ο Χαλίλι με σουτ. Το τελικό 4-1 έκανε ο Σεμερτζίδης στο 84 λεπτό. Να σημειωθεί πως ο Μολαϊκός είχε μόλις 3 παίκτες στο πάγκο.

Α.Ε. Σπάρτη: Ρουσιαμάνης, Πετρόπουλος, Πανάκης, Κόπελας, Πολυκρέτης, Χοτζάϊ, Τσούκλης (C), Σεμερτζίδης, Koρώνης, Χαλίλι, Γκολέμης.

Aλλαγές: Στέφανος Ρασσιάς, Αϊβαλιώτης, Νικόλαρος, Γαρόζης, Φουντούκης, Γκίτζιας, Τσούβαλης.

Μολαϊκός: Κώνστας, Τραϊφόρος Ν., Τραϊφόρος Γ., Ζώταλης, Αναστασάκος, Κελεμέν, Ρουμάνης, Κοντάκος, Χατζησιμιώτης, Διαμαντάκης (C), Βλάχος.

Πηγή: Dokari.gr

Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Η ενημέρωση του Κάτας για Μπόλντγουιν, Σόρκιν και Ντι Μπαρτολομέο
Τένις: Θρίαμβος της Σβιάτεκ στη Μαδρίτη - Λύγισε τη Σαμπαλένκα σε... μαραθώνιο τελικό!
Άστον Βίλα: Πιθανή η συμμετοχή Μαρτίνες και Τίλεμανς στη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό