Βορράς Αμπ.–Μακεδονικός Λ. 1-6

Σε περίπατο μετέτρεψε ο Μακεδονικός Λητής το παιχνίδι με τον Βορρά στους Αμπελόκηπους, επικρατώντας 6-1.

Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική στο δεύτερο ημίχρονο. Στο πρώτο μέρος το σκορ ήταν 0-1, χάρη σε τέρμα του Αγαπητού στο 30’, όμως στη συνέχεια οι παίκτες του Μακεδονικού πήραν φωτιά. Στο 49’ ο Αγαπητός έκανε το 0-2, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Κουτσελίνης έγραφε το 0-3. Στο 55’ ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 0-4 με τον Μπουλαλά, ενώ στο 65’ ο Σούβλατζης και στο 73’ ο Καμπάκης έκαναν το 0-6. Το μόνο που κατάφερε ο Βορράς ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής στο 85’ με τον Δράτση.

ΒΟΡΡΑΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ: Καλπακίδης, Τσοποζίδης, Παραστατίδης (61’ Παρασκευόπουλος), Κουλίδης, Χαραλάμπους, Τσινασλανίδης, Μπουρογίδης (52’ Δράτσης), Καρβουνίδης, Τσιτουρίδης (62’ Ατματζίδης), Μπεζιάνι, Τόσκα

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ: Δ.Τουμπέλης, Θεοδώρου, Καπετανόπουλος, Λιώνης, Παπαστέργιος, Καμπάκης, Μπουλαλάς, Πασχαλίδης (55’ Κοσμούδης), Κουτσελίνης, Αγαπητός (63’ Κισκορίδης), Λίττας (60’ Σούβλατζης)

Χάντμπολ: Έως το 2026 στο «τιμόνι» της ΑΕΚ ο Μπουζόν
Ολυμπιακοί Αγώνες: «Άκυρο» σε Ρώσους και Λευκορώσους εθελοντές λόγω ασφάλειας
Ντιέγκο Μαραντόνα: Σκέψεις μεταφοράς των λειψάνων του στο Μπουένος Άιρες
Μεταγραφές, Αναντολού Εφές: Μόνιμος… κάτοικος Κωνσταντινούπολης ο Λάρκιν (video)