Μακεδονικός Γ.–Ηρακλής Αμπ. 1-3

Νικηφόρα πέρασε από την έδρα του Μακεδονικού Γέφυρας ο Ηρακλής Αμπελοκήπων, επικρατώντας 3-1.

Το παιχνίδι ήταν υποτονικός το πρώτο ημίχρονο, ενώ η… δράση άρχισε στο 60’. Τότε οι γηπεδούχοι με τον Β. Χατζίκο άνοιξαν το σκορ, «αφυπνίζοντας» τον αντίπαλο. Η απάντηση του Ηρακλή ήρθε στο 64’ με τον Βεργιαδές, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Σγκούρι έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους με 1-2. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 73’ ο Ιβανάι.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΓΕΦΥΡΑΣ: Ευαγγελόπουλος, Χατζίκος Β., Γάκης, Βαϊκούσης, Δημητριάδης, Γεωργιάδης, Μπουλανίτης (45’ Παπαδημητρίου), Παντελής, Ιβάνοφ, Τσαβδάρης (60’ Καφετζής), Κιούλης (65’ Γ.Χατζίκος)

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ: Καλίγκος, Τσόμπανος, Κοτζακέλης, Παπαϊωάννου, Χαψάς, Τσοποζίδης, Σακόγλου, Βεργιαδές, Συμεωνίδης (57’ Ιβανάι), Σγκούρι, Παπαθανασίου (46’ Παπαδόπουλος).

Η τραγωδία της Superga που διέλυσε τη μεγάλη Τορίνο (videos+photos)
Euroleague: Το κάρφωμα του Λεσόρ και η ασίστ του Ουίλιαμς Γκος στο Top 10 των Game 4 (video)
Ολυμπιακός: Άμεση «προσγείωση» από Μεντιλίμπαρ - «Το μυαλό στη ρεβάνς και όχι στον τελικό»
Euroleague: Την Τετάρτη το Game 5 για Μονακό και Φενέρμπαχτσε