Αμφιάλη-Αργοναύτης 2-2

Επεισοδιακός ήταν ο αγώνας, ανάμεσα στην Αμφιάλη και τον Αργοναύτη, στον οποίο οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες, με σκορ 2-2.

Η απόφαση του διαιτητή Μαρινάκη να καταλογίσει πέναλτι στο 92΄ υπέρ του Αργοναύτη, προκάλεσε την έντονη αντίδραση των γηπεδούχων.
Αυτό είχε ως αποτέλεσμα ένας οπαδός να μπει στον αγωνιστικό χώρο, ο οποίος ήθελε να ζητήσει τον λόγο από τον Μαρινάκη.
Αρχικά ο διαιτητής του αγώνα κάλεσε κοντά τους δύο βοηθούς για να διακόψει το ματς, αλλά στη συνέχεια ο οπαδός απομακρύνθηκε κι έτσι το παιχνίδι ολοκληρώθηκε κανονικά, μετά από δύο λεπτά.

Στο καθαρά αγωνιστικό μέρος της αναμέτρησης, η Αμφιάλη προηγήθηκε στο 33΄με γκολ του Μπερκέτη (1-0). Πέντε λεπτά αργότερα, ο Αργοναύτης ισοφάρισε σε 1-1, με τον Παπαφακλή.

Στο 85΄ο Γκικουρίας, ο οποίος στη φάση του πέναλτι αποβλήθηκε, πέτυχε το 2-1. Το τελικό 2-2, διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ελ Κάντι, με γκολ που σημείωσε από την άσπρη βούλα.

ΑΜΦΙΑΛΗ: Xασάπης, Δρακουλάκος, Πετρίδης (85' Αβραμίδης), Πετουμιανός, Δουρής, Άντοτσι, Καλέργης, Πετράκης, Βέρα (73' Λεφάκης), Γκικουρίας, Μπερκέτης (89' Χαραλάμπους).

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ: Ντόντα, Ντούκας, Σαραντάκης, Παφίλης, Πολυκανδριώτης, (75' Παπαφακλής), Γκοργκόλης, Παπαφακλής, Γιαννακόπουλος, Δημητρόπουλος (45' Μαυροειδής, (56' Ζηλάκος), Ελ Κάντι, Ιγκλέσης.

ΑΕΚ-Γιουβέντους 75-64: «Κυρία» με σπασμένα φρένα!
Άσεμνη χειρονομία που κόστισε 5.000 ευρώ!
ΣΟΚ: Ετοιμάζουν νέα πώληση στον Ολυμπιακό (pic)