Άτταλος-Ενωση Βοτανικού 1-2

Σημαντική νίκη με 2-1 πέτυχε η Ένωση Βοτανικού στο γήπεδο των Κάτω Αχαρνών επί του Άτταλου, για τον 1ο όμιλο της Α' κατηγορίας της Αθήνας.

Η ομάδα του Βοτανικού έκανε καθοριστικό βήμα για την παραμονή της, ενώ ο Άτταλος πολύ δύσκολα θα αποφύγει τον υποβιβασμό.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 67' με τον Ν. Σπυροπάλη, ενώ στο 70' βρέθηκαν πίσω στο σκορ με το πέναλτι του Ροπόκη.

Τη μεγάλη νίκη στην Ένωση Βοτανικού έδωσε ο 17χρονος δεξιός μπακ, Τηλιόπουλος, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του στο 76' και το 81'.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Μπέρμπερι τραυματίστηκε κατά τη διάρκεια του αγώνα, όταν και αποκόμισε ένα σκίσιμο κάτω από το μάτι του, αλλά συνέχισε να αγωνίζεται. Μάλιστα, είχε πολύ καλή απόδοση, ενώ μετά το τέλος του αγώνα, πήγε στο νοσοκομείο για ράμματα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Περράκης, με βοηθούς τους Γιανουγλίδη και Σίψα.

ΑΤΤΑΛΟΣ: Τάτσιος, Αντεριώτης, Κάρρι, Κησιώτης, Κουβέλης, Κακούρος (86' Λογοθέτης), Ραγιάς, Καρνελαίος, Ροπόκης, Γαγάκας (89' Νάστος), Στεφανίδης (80' Λάζος).

ΕΝΩΣΗ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ: Μανώλικας, Τηλιόπουλος, Ντάμας, Ρούσσας, Γιάνκολο (25' λ.τρ. Γκόφας, 52' λ. τρ. Κασαπάκης), Μινασιάν, Καφετζής (71' Σταματέλλος), Μπέρμπερι, Ν. Σπυροπάλης, Β. Σπυροπάλης, Ανδριόπουλος.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα