Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου 4-1

Την άνοδο στη Γ’ Εθνική πανηγυρίζει ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης, μετά τη νίκη του με 4-1 επί του Μ. Αλέξανδρου Ιάσμου.

Η ομάδα της Αλεξανδρούπολης ήταν καταιγιστική από το ξεκίνημα της αναμέτρησης και έφτασε άνετα στη νίκη. Στο 5’ από τη σέντρα του Θάνου, ο Φλώρος με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 24’ ο Κιριτζάκης με πλασέ από την περιοχή πέτυχε το 2-0. Στο 37’  από πάσα του Φλώρου ο Αγγελακάκης με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Πριν τελειώσει το ημίχρονο, ο Εθνικός πέτυχε κι άλλο γκολ, καθώς στις καθυστερήσεις ο Αγγελακάκης ανατράπηκε από τον Μπαϊράμ. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Φλώρος, γράφοντας το 4-0.

Στο δεύτερο οι γηπεδούχοι έριξαν ταχύτητα  και ο Μ. Αλέξανδρος κατάφερε να μειώσει σε 4-1 στο 72’ με ατομική προσπάθεια του Λιάρου.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Φυσέκης, Θάνος, Τσικάκης, Δούπας, Καβατζικιώτης (60’ Ξενάκης Φ.), Σαραντάκης, Κιριτζάκης, Κοιλιάρης, Πετκίδης (55’ Άχπα), Φλώρος, Αγγελακάκης (76’ Πελτέκης)

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΙΑΣΜΟΥ: Μπράνος (32’ Μπαϊράμ), Αχμέτ, Γιαπρακτσής, Γιαννόπουλος (13’ Λυκούδης), Προσρομίτης, Ξενάκης, Αρχοντής, Χατζητουλούσηςς, Αμέτ Ερκάν (46’ Λιάρος), Κακουλίδης, Φορμακίδης